Samsung’dan bir ilk katlanabilir telefon

0
2747

Akıllı telefonların günümüzde geldiği nokta gerçekten çok şaşırtıcı boyutlara ulaştı. Özellikle son yıllarda ciddi yatırımların yapıldığı ve kullanıcıların yakından takip ettiği akıllı telefon piyasalarında en çok merak edilen telefonları üreten firmaların başında gelen Samsung’un yeni nesil üreteceği akıllı telefonu katlanabilir özelliğe sahip olacağı için bu alanda bir ilk olacak.

Farklı teknolojiler üzerinde uzun zamandır çalışan Samsung’un özellikle 2015 yılında yaptığı bir toplantı sırasında duyurduğu katlabilir telefonu 2017 yılı içerisinde kullanıcıların hizmetine sunması bekleniyor. Telefonda çok farklı özellikleri bir arada bulundurması beklenen firmanın katalanma özelliği olan bu telefonda kullanacağı ekran konusunda 5 inçlik veya 5.5 inçlik ekran boyutu tercih etmesi bekleniyor.

Telefon hakkında kesin bilgilerin henüz basına sızmadığı günümüzde tasarım olarak ödül almaya aday telefonların başında gelen bu model hakkında basına sızan bilgileri sizler ile kısa süre içerisinde paylaşmak istiyoruz.

Özellikle hem tablet hemde akıllı telefon kullanmak zorunda kalan kullanıcıları biraz olsun sevindirecek olan bu katlanabilir telefon sayesine akıllı telefonunuzu bir anda tablet gibi kullanma şansını yakalamış olacaksınız. Katlanma özelliği bulunan 5 inçlik akıllı telefonunuzun bir anda 10 inçlik bir boyuta ulaşması ile artık iki cihaz yerine bir cihaz kullanmak durumunda kalmış olacaksınız.

2017 yılının ortalarında yapılması planlanan Mobil Dünya Kongresi’nde kullanıcıların karşısına çıkartmayı hedefleyen Samsung’un son derece gizlilik içerisinde yürüttüğü bu çalışmalardan sonra bakalım nasıl bir cihaz karşımıza çıkacak merak konusu oldu.

Samsung’un uzun zamandır üzerinde çalıştığı bu telefondan sonra Apple firmasınında katlanma özelliğine sahip bir telefon için uzun zamandır uğraştığı ve piyasalara yakın zamanda telefonu tanıması bekleniyor. Ama bu konuda ilk adımı Samsung firmasının atması Apple firmasının işlerini biraz daha zorlaştıracak gibi duruyor.