Samsung Members Uygulaması Nasıl Kullanılır?

0
95

Samsung’dan Yeni Uygulama

Samsung, hayata geçirdiği bu akıllı uygulama sayesinde kullanıcılarının müşteri hizmetleri iletişimini daha kolay ve daha hızlı bir hale getirerek daha kaliteli bir deneyim yaşamasına olanak sağlıyor. Sadece satış hizmetlerinde değil, satış sonrasında da müşterilerine tam destek vermeyi amaçlayan Samsung firması, yeni uygulaması Samsung Members ile müşterilerinin memnuniyetini maksimuma çıkarmayı hedefliyor. Peki, Samsung Members uygulaması nedir?

Samsung Members Uygulaması Ne İşe Yarar?

Öncelikle Samsung kullanıcılarının bu uygulamayı akıllı telefonlarına yüklemeleri gerekmektedir. Cihazın 2014 – 2018 yılları arasındaki tüm Galaxy serisine ait bir telefon olması gerekmektedir. Uygulama Google Play Store’dan cihazlara indirilebilir ve kurulumunda interaktif bir kurulum rehberi yardımcı olmaktadır.

  • Çağrı merkezini arayabilir.
  • Size en yakın servis noktasını bulabilir.
  • Cihazınızın Hafızasını kontrol edebilir. Gereksiz, Kullanılmayan verileri temizleyebilirsiniz.
  • Pilinizin durumu,Ömrü,Çalışma durumunu kontrol ve optimize edebilirsiniz.
  • Cihazının çalışması, donanımı Test ederek kontrol edebilirsiniz.
  • Cihazınızın Performansı arttırabilirsiniz.

Uygulama yüklendikten ve kurulum sağlandıktan sonra kullanıcı, cihazında karşılaştığı her türden problemi bu uygulama sayesinde kolayca çözebilir. Uygulamanın sağladığı hizmetler arasında, cihazda yaşanan problemin tespiti, çalışmayan donanım elemanlarının test edilmesi, cihaz bileşenlerinin aktif çalışıp çalışmadığının kontrolünün yapılması, cihaz özelliklerinin incelenmesi ve maksimum performansla kullanılması, son güncellemeleri kullanarak cihazda en yüksek optimizasyon sağlanması ve daha fazlası bulunmaktadır.

 Samsung Members Uygulaması Güvenilir mi?

Uygulamayı cihazlarına yükleyen kullanıcılar, karşılaştıkları bir sorunu hala çözemezler ise uygulama aracılığı ile bir çağrı merkezi operatörüne yönlendiriliyor ve problemin çözümü burada aranıyor. Çağrı merkezi operatörünün cihazla ilgili uzaktan yardım sağlayarak herhangi bir değişiklik yapabilmesi için kullanıcının onayını alması gerekiyor. Bu koşul uygulamayı tamamen güvenilir kılıyor.

 Samsung Members Uygulaması Kullanıcıya Kolaylık Sağlıyor Mu?

Samsung Members, kullanıcılara çok farklı problemler karşısında ne tür çözümler uygulayabileceklerine dair birçok yöntem gösteriyor. Ancak uygulamanın avantajları sadece bununla kalmıyor. Uygulama içinde yer alan SSS ( Sıkça Sorulan Sorular ) başlığı altında yine kullanıcıların yaşadığı sorunlara ışık tutuyor. Bu hizmete ek olarak uygulama içinde, kullanıcıların bir araya gelerek birbirlerine danışabilecekleri ve birbirlerinden fikir alabilecekleri bir topluluk platformu da yer almakta.

Bu kolaylık sağlayan hizmetler sayesinde kullanıcılar cihazlarından daha kaliteli, daha verimli ve daha hızlı bir performans alıyorlar. Bunun yanı sıra Samsung müşteri hizmetleri çağrı merkezinde çalışan operatörlerin de yükü biraz da olsa hafifliyor ve daha odaklı hizmet vermelerini sağlıyor. Uygulama üzerinden iletişime geçen kullanıcılara da, problemle ilgili tespit daha hızlı ve daha doğru yapıldığından direkt olarak yardımcı olabiliyor. Yani bu yeni uygulama hem kullanıcıya hem de operatörlere çok büyük kolaylıklar sağlıyor. En önemlisi zamandan kazanarak problemin en hızlı kanallarla çözülmesini sağlıyor.

Hangi Cihazlarda Kullanılıyor? 

Galaxy S9, Galaxy S9+, Galaxy Grand Prime Pro, Galaxy A8 (2018), Galaxy A8 (2018)+, Galaxy Note 8, Galaxy S8+, Galaxy S8, Galaxy J7 Core, Galayx A3 (2017), Galayx A5 (2017), Galayx A7 (2017), Galaxy J3 Pro, Galaxy J5 Pro, Galaxy J7 Pro, Galaxy Tab S3 Wi-Fi, Galaxy Tab S3 LTE, Galaxy S7,  Galaxy S7 Edge, Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Galaxy S6 Edge+, Galaxy Note 5, Galaxy S5, Galaxy Note 4

Aşağıda ki link’i kullanarak sizde uygulamayı indirip kullanabilirsiniz.

Google Play İçin İndir

 

Tıklayınız

VoLTE & VoWifi Nedir? Nasıl kullanılır?

Varsayılan uygulamalar nedir? Varsayılan uygulamamayı nasıl değiştiririm?