Samsung Gear S3’ü resmen Iphone’da kullanabiliyorsunuz. Nasıl kurulur?

0
2215

Giyilebilir teknoloji Samsung Gear S2 üretimi olduğundan beri App store eklenmesi beklenen Gear Manager uygulamasını artık App store‘dan yükleyebilirsiniz. Samsung Gear S3 çıkmasıyla beraber yeni yılda Iphone kullanıcıları Samsung Gear kullanabilecek. Samsung’un giyilebilir teknolojileri Iphone kullanlara da kendi kitlesine katması bence güzel bir adım.

Kısaca Gear s3 frontier ve Gear s3 klasik hatırlatmak gerekirse;

Silikon ve deri kayışta iki modeli olan Samsung Gear S3; IP68 sertifikasında suya ve toza dayanıklılık, paslanmaz çelik kasa, 4 gb dahili bellek, 768 gb ram, çift çekirdekli 1.0GHz frekansın çalışmaktadır. Tizen işletim sistemi olan bu cihazda benim ilk gözlemlediğim program çok temiz ve sorunsuz çalışmakta. Pili 380 mAh 4 güne kadar kullanım sağlıyor. Hopalör desteği ile telefonunuza gelen aramayı cevaplama ve meşgule düşürebilirsiniz. bildirimler ayarlarını yaptığınız da telefonunuza gelen bildirimleri okuma ve yanıtlama seçeneğini de var.

Samsung Gear S3 Iphone’da nasıl kurulur?

 • Appstore (aşağıda link’ten ulaşabiliryorsunuz.) Gear S uygulamasını yüklüyoruz. Gear’a bağlan seçeneğine tıklıyoruz.

 • Eğer ki cihazınız da bluetooth açık değilse açmanızı istiyor. Saatinizin üzerinde ki kodu bulan Gear S uygulaması Gear S2 / Gear S3 (xxxx) cihazı bulunca tıklıyoruz.

 

 

 

Bağlantı kurulduktan sonra kurulum başlıyor. Özel veri kullanımına izin verip etkinleştirmemiz gerekiyor. Diğer uygulamaları kullanıcı lisans sözleşmesi, gizlilik bildirimi ve arıza tşhs bildirimleri kabul etmenizi istiyor. Samsung Gear  S uygulama kuruldu.

Samsung Gear S3 Iphone’da nasıl kullanılır?

Gear S uygulamasını kurulumunu yaptıktan sonra karşımızı bilgi ve ayarlar olarak iki menü olarak ayrılmış durumda. Bilgi menüsünde Pil, Sağlık ve önerilen uygulamlar hakkında bilgilerinize ulaşabiliyorsunuz. Ayarlar bölümünde ise Bildirimler, uygulamalar, gear müzik yöneticisi, Gear’ımı bul, S-health, Samsung Galaxy apps ve Gear hakkında bölümü yer almakta.

Bilgi

 • Pil: Saatinizin kalan pil yüzdesini göstermekte
 • Sağlık : S-health uygulamasında ki verilerinizi ve istatistiklerinizi kontrol edebilirsiniz.
 • Önerilen uygulamalar: Galaxy apps’te yer alan sizin için uygun olan uygulamaları takip edebilirsiniz.

Ayarlar

 • Bildirimler; Bildirim gelmesini, engellediğinizi uygulamaları, yeni bildirim geldiğinde Gear ekranında açılmasını, ayrıntıları otomatik göstermeyi, Okunmamış bildirimleri saat üzerinden sarı işaretle gösterir.
 • Uygulamalar; Saat üzerinde ki uygulamaların düzenini bu menüden kontrol edebilirsiniz. Otomatik güncelleştireme isterseniz kapatıp, açabilirsiniz. İstenmeyen uygulamalarınızı kaldırırsınız.
 • Gear müzik yöneticisi; Pc’nizde bulunan müzikleri Wİ-Fi yoluyla aktarmanızı sağlar.
 • Gear’ımı bul: Saatinizi kaybettiğinizde Gear’ımı bul özelliği ile Gear S’nize bildirim çalması için uyarı veriyor. Aynı durum telefonunu kaybettiğinizde de kullanabilirsiniz bu sefer saatinizden telefonumu bul seçeneğini kullanmanız gerekir.
 • S-health: Samsung’un uzun zamandır geliştiridiği bu uygulama ile profilinizi oluşturup sağlığınız hakkında bilgiler sunmakta.
 • Samsung Galaxy Apps: Samsung kendi uygulama mağazası
 • Gear hakkında : Gear S ayarlarını yaparak güç tasarufunda bulunun. alt menülerinde Gear depolama alanı, yedekleme ve geri yükleme, yasal bilgiler.
 • Samsung Gear uygulaması hakkında: saatinizin versiyonunu kontrol edebilirsiniz. Versiyonunu güncelle me bu menüden yapılmaktadır.

Uyumluluk

IPhone, iPad ve iPod touch ile uyumlu olan Samsung gear S3 için iOS 9.0 veya üstü cihazlarınıza uyumluluk sağlamaktadır.

En İyi Samsung Gear S3 Saat Şekilleri

Samsung Gear s3 hakkında ne düşünüyorsunuz? Gear s3’ün Iphone’da kullanıyor olmak sizce ne gibi bir artıları oldu? Iphone ‘nun kendi saatleri olmasına rağmen Samsung’un saatlerini de kullamasını nasıl yorumluyorsunuz?  aşağıda ki bölümden bence bir tartışma başlat.

 

Tıklayınız

 

Samsung Gear S AppStore İçin İndir

Samsung Gear Fit AppStore İçin İndir