Samsung Galaxy S8 %90 ön yüz ekran oranı ile gelebilir

0
555

Çerçevesiz ekran hayali yakın zamanda gerçeğe dönüşebilir. Samsung ekran mühendislerinden Park Won-sang Samsung’un en az %90 oranında ön yüz ekran ile ilgili geliştirme yaptıklarını ve çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

Yeni panel ayrıca parmak izi okuyucu ve diğer sensörlerin de kullanımına olanak sağlayacak. Bunun yanında fiziksel tuşlar yerine ekran içine gömülü, dokunmatik ana ekran butonları olacak.

Won-sang Samsung’un bu teknoloji için daha ilerisini de düşündüğünü, önümüzdeki bir kaç yıl ile birlikte ekran oranının %99’a çıkacağını kaydetti.

Her ne kadar Samsung bu alanda çalışmaya başlasa da , Galxy S8’de yeni ekranının kullanılıp kullanılmayacağı Park Won-sang tarafından doğrulanmadı. Fakat çoklu kaynaklardan gelen iddialara göre Samsung’un 2017 amiral gemisi edge-to-edge özelliğini kullanacak. Yani telefonun yanlarda, üstte ve altta çerçeveleri olacak. galaxy-s8-konsept-tasarim-mb

Ön yüz ekran oranını en yüksek seviyede kullanan, cihazda yanlardan ve üstten yalnızca kenar çerçevelerine yer veren ilk firma Xiaomi olmuştu. Mix Mi’de kullanılan 91.3 oranındaki ekran ile mobil camiasında büyük hareketlilik yaratmıştı. Eğer Samsung da Xiaomi benzeri bir hamle yaparsa 2017’nin en çok konuşulan markalarından biri olabilir.

Samsung’un bu atılımı hakkında ne düşünüyorsunuz? Galaxy S8’in böyle bir ekranla çıkması halinde satın alır mıydınız?