Samsung Galaxy S8 İçin Yeni Bilgiler

0
814

Akıllı telefon dünyasının büyük bir merakla beklediği, sadece Samsung değil genel olarak akıllı telefon pazarının amiral gemisi modellerinden biri olan Galaxy S8 akıllı telefonları için her geçen gün yeni iddialar gündeme gelmeye başladı. Özellikle son dönemde giderek yoğunlaşan iddialarla beraber artık belli başlı render görüntülerinin de gelmesi Galaxy S8 için birçok yeni özelliğinde ciddi iddialarla anılmasına neden oldu. Telefonun görselleri olduğu iddia edilen görsellerin gelmesiyle beraber seri hakkında ortaya atılan yeni iddialara bakalım.

Dokunmatik Yüzeyde Parmak İzi İddiası

Yeni görsellerde dikkat çeken birçok detay var. İlk olarak yeni görsellerde yer alan bir Home tuşunun olmaması markanın tasarım konusunda ciddi değişikliklere gittiğini gösteriyor. Home tuşu bölümünde ise yine ekran yer alıyor. Yani aslında daha iyi bir ekran çerçeve oranında söz etmek mümkün. Bu durumda ise yeni bazı iddialarda gündeme geliyor.

Özellikler parmak izi teknolojisi konusunda Galaxy S8 serisinde artık ekrana dahil parmak izi sistemleri kullanılacağı yönünde haberler var. Şöyle ki Samsung’un tasarım değişikliği yapmamak için parmak izi sensörlerini de artık ekrana dahil ettiği ve dokunmatik ekranların parmak izi alabileceği belirtiliyor.

İris Tarayıcı Sistemi

Bununla beraber yeni görsellerde yer alan bir diğer detay ise İris tarayıcısı. İris tarayıcısı konusunda markanın Note 7 serisinde başarılı denemeler yaptığını biliyoruz. Son görseller gerçekse Galaxy S8 üzerinde de İris tarayıcı sistemleri yer aldığını söylemek mümkün. Fakat bu sistemin ne kadar işlevsel olacağı ya da ne gibi ayrıcalıklar katacağı tartışılır. Zira şu an için sadece görseller üzerinde yer alan mini bir sensör boşluğu üzerine böyle iddialar gündeme gelmiş durumda.

Daha İnce Galaxy S8 Tasarımı

Son olarak tabi ki görseller sızar da tasarım konusunda yeni iddialar gündeme gelmez mi deyip tasarım konusunda ki yeni iddialardan bahsedelim. Özellikle Galaxy S8 serisinin beklenenden çok daha ince bir kasa ile geleceği düşünülüyor. Hem ince kasa hem de çift taraflı ekran, ayrıca Home tuşunun kalkmasıyla beraber çok daha iyi ekran çerçeve oranı gibi değişimler Galaxy S8 serisini bir adım öne çıkaracak oranı kesin.

Samsung Galaxy S8 ne zaman çıkış tarihi?

Yeni görsellerden sonra çıkış tarihi konusunda da bazı iddialar var. Tüm bu iddialara göre Nisan ayı gibi çıkış yapacağı belirtilen Galaxy S8 gerçekten bu kadar erken mi gelir işte orası henüz merak konusu olarak kalmakta.

Samsung Galaxy S8 ne kadar fiyattan çıkacak

Ülkemizde doların artmasıyla beraber telefon fiyatlarını da artış göstermekte. Samsung’un en son çıkan üst segment cihazı olan Note 7 3699tl’ den satış görmüştü. Samsung S8’in fiyatı 3500tl – 4000 tl satış göreceği muhtemel.