Samsung Galaxy S7 ve S7 edge nasıl uygulama silinir?

0
3798

Samsung kullanıcılarının merak ettiği APP silme hakkında aklınıza takılan soruların cevaplarını sizlere açıklamak istiyoruz. İşte merak edilen Samsung Galaxy S7’den APP silme işlemi için yapmanız gerekenler.

Akıllı telefonunuzdan bazı programları silmek istiyorsunuz ama silemiyorsanız yapmanız gerekenler hakkında bilgi verelim.

İlk olarak indirdiğiniz bir uygulamanın silinmesi bazı kullanıcıların en çok zorlandığı konuların başında gelmektedir. Bunun için Samsung Galaxy S7 telefonu bulunan kullanıcıların depolama alanlarında yer kalmadıysa veya artık gereksiz gördüğü bir programı kaldırmak için yapması gerekenleri sırasıyla açıklıyoruz.

  • İlk olarak yapmamız gereken Samsung Galaxy S7 telefonmuzun ayarlar menüsüne giriş yapıyoruz.
  • Ayarlar menüsünde bulunan uygulamalar kısmına giriş yaptıkta sonra karşımıza çıkan menüde uygulama yöneticisi kısmı karşımıza çıkacaktır. Bu uygulama yöneticisine giriş yaptıkran sonra karşımıza telefonda bulunan bütün APP dosyaları otomatik olarak çıkacaktır. Burada bazı telefonların hafızalarının dolu olmasından dolayı dosyalar karşınıza yavaş gelebilir.
  • Dosyalar geldikten sonra silmek istediğiniz programın üstüne tıklayarak buradan işlemi tamamlıyoruz. Ancak bu silmek istediğiniz programa tıkladığınız zaman sizin karşınıza çıkacak olan iki farklı seçenek bulumaktadır. Yüklemeyi kaldır seçeneği ve devre dışı bırak seçeneği. Burada siz silmek istediğiniz için “ Yüklemeyi kaldır “ seçeneğine tıklayarak bu işlemi sorunsuz bir şekilde yapmış olacak ve artık telefonunuzda istemediğiniz APP dosyalarını tamamen silmiş olacaksnız.

Burada kullanıcıların merak ettiği soruların bazılarını açıklamak istiyorum. Ücret ödeyerek aldığını bir uygulamayı telefonunuzdan komple kaldırma işlemi yaparsanız bu programı sonra indirdiğiniz zaman bir daha ücret ödemek zorunda kalmazsınız. Bu yüzden silmek istediğiniz bütün programları bu şekilde silebilir ve artık telefonunuza hafıza açma şansını bulmuş olursunuz.

İlginizi çekebilir ;

Samsung  Galaxy S7 Edge kenar ekranı nasıl kullanılır?

Galaxy S7 & S7 Edge Güç Tasarrufu Modu Ayarları

Samsung Galaxy S7 & S7 Edge sim kart takma / çıkarma

Samsung Galaxy S7 & S7 Edge nasıl yedek alınır?

Samsung Galaxy S7 Format / Hard reset ayarları

 

Tıklayınız