Samsung Galaxy S7 & S7 Edge sim kart takma / çıkarma

0
7309

2016 yılında en çok konuşulan telefon hiç şüphesiz Samsung’un Galaxy S7 serisi oldu. Hem markanın amiral gemisi modeli olması hem de bu sene Note 7 olayıyla beraber yeni bir model çıkışının olmaması Samsung’un amiral gemisi serisine gösterilen ilgiyi haliyle arttırmıştı. Yeni renk seçenekleri ile beraber son yılın son dönemlerinde bir kez daha satış rakamlarını arttıran markanın bu seriyi bu kadar çok öne çıkarmayı başarması aynı zamanda tabi ki serinin özelliklerinin de bir hayli öneli hale gelmesini sağladı.

Sadece Samsung markasına özel S7 ve S7 Egde özellikleri bir yana dursun telefonun ufak ama önemli detayları da merakla araştırılmıyor değil. Bu noktada çok ince bir detay olmasına rağmen kullanıcıların en çok merak ettikleri konulardan birisi de Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge serilerinde hat kullanımının nasıl yapıldığı.

Samsung Galaxy S7 & S7 Edge cihazları sim kart ile çalışmaktadır. Rehberdeki kişi bilgilerinin görüntülenmesi, arama yapma, mesaj atma, internete girme, Whatsapp gibi çeşitli uygulamaları hatta tanımlatma ve diğer çeşitli özelliklerden yararlanmak için sim kart kullanmamız gerekiyor. Peki Galaxy S7 ve S7 Edge cihazlarında sim kart takma işlemi nasıl yapılıyor?

Sadece Samsung markasına özel S7 ve S7 Egde özellikleri bir yana dursun telefonun ufak ama önemli detayları da merakla araştırılmıyor değil. Bu noktada çok ince bir detay olmasına rağmen kullanıcıların en çok merak ettikleri konulardan birisi de Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge serilerinde hat kullanımının nasıl yapıldığı.

Samsung yeni modellerini piyasaya sürerken aynı zamanda kullanıcıların işlerini daha da kolaylaştırıyor. Eskiden SIM kartı takmak için telefonun kapağını çıkarmamız ve bataryanın altına yerleştirmemiz gerekiyordu. Açıkçası biraz uğraştırıcıydı. Günümüz teknolojisinde bu işlem sona erdi ve pek çok cihazda SIM kart takmak için telefonu açmamıza gerek kalmıyor. Özellikle bu rehberimizde anlattığımız Galaxy S7 ve S7 Edge için sim yerleştirme çok daha kolay.

Galaxy S7 ve S7 Edge’de sim kart nasıl çıkarılır?

Aslında çok küçük bir detay olarak gösterilse de telefonun fiziksel özelliklerinden biri olarak dikkat çeken detayda serinin akıllı telefonlarının biraz daha farklı bir yapısı olduğunu belirtelim. Zira Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge modelinde SIM kart takmak için öncelikle SIM kart yuvasını çıkarmanız gerekiyor. Yapmanız gereken işlemler ise şöyle;

S7 ve S7 Edge’de sim kart yuvası cihazın üst kısmında bulunmaktadır.

  • Telefon ile beraber gelen çubuğu telefonun üst kısmında yer alan SIM kart yuvasının deliğine batırmanız gerekiyor.
  • Bu işlemden sonra SIM kart bölümün klipsi açılacak.
  • SIM kart yuvasını yukarı çekerek çıkarmanız yeterli. (Bunun için iğne veya kutu içerisinde gelen ataç kullanabilirsiniz. Ataçı deliğe sokun ve ileriye doğru bastırın.)

galaxy-s7-sim-kart-1

Galaxy S7 ve S7 Edge’de sim kart nasıl takılır?

Şimdi geçelim doğru bir şekilde SIM kart takma işleminin nasıl yapılacağına.

  • Bunun için SIM kartın kesik ucunu çıkardığınız aparatın kesik ucuna gelecek şekilde takmanız gerekiyor.
  • Doğru bir şekilde SIM kart yuvasına yerleşim yaptıktan sonra ise çıkardığınız bölmeye düz bir şekilde yeniden telefonun SIM kart yuvasına yerleştirmeniz gerekiyor. Bu işlem sonrasında iterek tam olarak SIM kartı yuvaya yerleştirmeniz gerekiyor. Bu işlemden sonra SIM kartınız sorunsuz bir şekilde telefona takılmış olacaktır.galaxy-s7-sim-kart-1

SIM kartı çıkarmak için de yukarıdaki adımları izleyebilirsiniz.

Dilerseniz videolu anlatımdan yararlanarak Galaxy S7 ve S7’den SIM kartının nasıl çıkartılacağını veya yerleştirileceğini öğrenebilirsiniz.

Daha fazla bilgi için yorum panelini kullanın.