Samsung Galaxy S7 & S7 Edge nasıl yedek alınır?

0
4637

Samsung Galaxy S7 veya S7 Edge kullanıcısı iseniz, telefonun bozulması, format atma, yeni bir cihaza transfer etme, dosyaları güvenli bir yerde saklama ve diğer çeşitli nedenlerden dolayı S7 için yedek alma işlemini uygulamak isteyebilirsiniz.

Galaxy S7’de yedek almak ve tüm dosyalarınızı korunaklı bir yerde saklamak için aşağıdaki yöntemleri uygulayın.

1- S7 & S7 Edge’deki dosyalarınızı bilgisayara indirin

En basit yöntem olan bu işlemde S7 cihazınızı USB kablo aracılığıyla bilgisayara bağlayarak dosyalarınızı bilgisayara transfer edebilir, sonrasında farklı bir platforma veya format sonrasında tekrar eski cihazınıza yükleyebilirsiniz.

2- S7 ve S7 Edge için Smart Switch ile yedekleyin

Samsung’un resmi sitesinde kullanıcılara önerilen bir yöntem olan Smart Switch’i kullanarak Galaxy S7 ve S7 Edge dosyalarını transfer etmeniz mümkün.

Smart Switch Windows için indir

Smart Switch Android için indir

Samsung cihazını USB kablo ile bilgisayara bağlayın. Smart Switch programından Backup‘ı seçin. Telefonunuzdaki dosya büyüklüğüne göre süresi değişiklik gösterebilir. Yedekleme işlemi tamamlandığında “Backup is complete” uyarısı çıkar. “Confirm“e basarak doğrulayın.

Yedek aldığınız dosyayı geri yüklemek için ise Restore‘u kullanmanız gerekiyor. Yedek yüklemek istediğiniz cihazı seçin Restore (Geri Yükle) ye basın ve Restore Now‘a tıklayın.

3- Google ile yedekleme yapma

Google fotoğraflar

Google araçlarından Google fotoğraflar ve Google Drive’ı kullanarak fotoğraf ve diğer verilerinizi saklamanız mümkün. Google fotoğraflar uygulamasını başlatın ve yüklemek istediğiniz fotoğrafları seçin.

  • Google Fotoğraflar’ı başlatın.
  • Ayarlar > Yedekleme & Senkronizasonu seçin.

Google Drive

Drive için ise diğer büyük dosyalarınızın yedeklemesini yapabilirsiniz. Ayrıca Whatsapp kullanıyorsanız ve Google Drive senkronizasyonu açık ise yeni cihazınıza veya tekrar S7 & S7 Edge’e Whatsapp yedeğini yüklemeniz mümkün.

Rehber yedekleme

Rehber’i açın. Sağ üstte Daha fazla ‘yı seçin. Rehberi Taşı’yı seçin ve yüklenecek yer olarak Google’ı seçin. Eğer gerekirse Google hesabınızla giriş yapın. Rehberdeki kişi bilgileri Google hesabınıza aktarılacaktır.