Samsung  Galaxy S7 Edge kenar ekranı nasıl kullanılır?

0
3300

Samsung’un amiral gemisi Galaxy telefon ailesinin en yeni üyesi yakın zaman önce satışa sunuldu.

Daha iyi bir kamera ve genişleyen daha büyük bir pil ve genişletilebilir depolama alanı geri geldi! Galaxy S7 Edge sahibi olduğunuzda kablosuz şarj gibi iPhone dışı özelliklere de sahip oluyorsunuz. Ve elbette S7 Edge, pek de rakiplerinde olmayan o güzel ekrana sahip olmasıyla çok daha farklı bir yerde durmayı başarıyor

Bu yazımızda Samsung Galaxy S7 Edge’in kenar ekranını tanıtmak istiyoruz.

Samsung Galaxy S7 Edge’deki kıvrımlı kenar ekranı sadece güzel bir tasarım değil, aynı zamanda işlevsel de bir yapıdadır.

Geçen yıl Galaxy S6 Edge, eğri ekranı kullanmak için yalnızca bir kaç özelliğe sahipti, ancak S7 bunu daha ileriye taşımayı başardı. Ekranın kavisli kenarları, ekranın gerçekten hiç durmadığı hissettiriyor. En güzeli, ekranın kenarları, bilgiyi ekranın geri kalanına müdahale etmeyecek şekilde göstermek için ek bir yer olarak işlev görüyor olması.

Kenar ekran S7 Edge ile çok daha fazla kısayol ve araca sahibi. Favori kişilerin bulunduğu bir menü olan People edge, en sık kullanılan uygulamalarınızı gösteren Apps kenarı menüsü ile sıklıkla telefonunuzla yaptığınız şeylerin kısayollarını ekleyebileceğiniz Görevler kenarına eklendi.

Ayrıca Yahoo News, Yahoo Sports, Yahoo Finance, takviminiz, hava durumunuz ve daha pek çok uygulamanın yeni bilgi panoları da bulunmaktadır. Kenar ekranını ayarlarda özelleştirebilir, istemediğiniz panelleri kaldırabilir ve Samsung app mağazasından yenilerini indirebilirsiniz.

Kenar Beslemesini görmek için ekran kapalıyken bir parmağınızı iki kenar boyunca ileri geri kaydırın. Cevapsız çağrılar, mesajlar, maç sonuçları ve haber güncellemeleri gibi yardımcı bilgilerden oluşan küçük bir ekran. Yahoo News, Yahoo Finance hisse senedi bilgilerini ve dahili S Sağlık adım sayısını içeren beslemeler arasında yer değiştirmek için kenar boyunca yukarı ve aşağı hızlıca kaydırabilirsiniz.

Tıpkı Samsung Galaxy S6 Edge’de olduğu gibi S7 Edge’in ekranı birisi sizi aradığında veya mesaj geldiğinde yanar. Telefon ekran beklemedeyken, gelen bir arama veya mesaj olursa kenar parlayacaktır. Aradığınız kişi Edge Kişileri’nden biriyse, ekran onları mavi, yeşil, mor, sarı veya turuncu olarak seçtiğiniz renkle parlayacaktır.

 

Tıklayınız