Samsung Galaxy S6 nasıl olacak?

0
430

Samsung firmasının, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus, Sony Xperia Z3 gibi cihazların çıkmasının ardından nasıl bir cihaz çıkaracağını kestirmek çok güç fakat Galaxy S ve Galaxy Note serilerinin piyasaya sürülmemesi için gerekli hiçbir neden bulunmuyor.

Samsung’un üst düzey telefonlarından biri olan Galaxy S5 2014 yılının ilk yarısında, Galaxy Note 4 ise Eylül ayında tanıtılmıştı. Sonuç olarak Galaxy S5 piyasada pek ilgi görmedi ve Galaxy Note 4 henüz piyasada yeni bir cihaz olduğundan akıbeti belli değil. Samsung’un 2014 yılında çıkardığı son akıllı cihazlarla geçen yıla nazaran geride kalması Galaxy S5’in başarısız olduğunun en büyük göstergesi.

samsung-galaxy-s6-konsept-resimleri

Samsung Galaxy S6 ne zaman çıkacak?

Firmanın başarısızlıklarına değindiğimize göre şimdi sıra geldi yeni çıkaracağı akıllı cihaza. Samsung’un çıkaracağı yeni amiral gemisinin muhtemel özellikleri ve tasarımı 2015’in Mart veya Şubat ayında resmiyet kazanacak. Galaxy ismiyle geleceğine kesin gözüyle bakılan cihaz S6 olarak karşımıza çıkabilir.

Dev firmaya yakınlığı ile bilinen SamMobile isimli sitede yapılan açıklamalara göre Galaxy S6 için “Project Zero” adı kullanılıyor. Project Zero ismi ise Galaxy S6 için belirlenen bu adın diğer cihazların koduna göre farklılık gösteriyor. Samsung’un bu denli farklı bir ismi tercih etmesinin altında ise Samsung’un yeni nesil bir cihazla çıkabileceği yatıyor. Project Zero kod adlı cihazla yepyeni ve sıfırdan tasarlanmış bir cihaz geliştirilmek isteniyor.

Galaxy S5 özellikleri ve tasarımı hakkındaki şikayetleri dikkate alan Samsung’un tam olarak neyi planladığı bilinmiyor. Zannediyoruz ki Samsung 2015 yılında kullanıcılara çok büyük bir sürpriz yapacak.