Samsung Galaxy Note 4’ün Türkiye’deki fiyatı belli oldu

0
1095

Apple’ın çıkardığı iPhone 6 Plus akıllı telefondan sonra merakla beklenen Samsung’un son gözdesi Samsung Galaxy Note 4′ün Türkiye’deki satış fiyatı belli oldu. Galaxy Note 4 isimli akıllı cihaz için ön sipariş alan Teknosa‘ya büyük bir akın söz konusu. En az 2700-2800 lira olur gibi iddialar ise Teknosa’nın belirlediği fiyatla meraklılarında adeta bir sevinç oluşturdu.samsung-galaxy-note-4-turkiye-mobilgim

Samsung Galaxy Note 4, Teknosa mağazalarında 2299 Türk Lirası üzerinden satışa çıkarılacak. Dilerseniz fiyatının yanında telefon ile tablet karışımı olan akıllı cihazın teknik özelliklerine ve tasarımına göz atalım. Daha zarif bir görünüme sahip olması arkasındaki deri kapağından ve metal çerçevesinden gayet iyi anlaşılıyor. Hem şık bir görüntüye sahip olan hem de Note 3‘e göre biraz daha iyileştirme yapılarak sağlam bir hale getirilen Galaxy Note 4 bir hayli fazla ilgi görecek.

Note 4 phablet 5.7 inç büyüklüğünde. Büyük ekran bekleyen kullanıcılar için oldukça ideal bir boyuta sahip. Cihazın iç özelliklerine baktığımızda 2560×1440 piksel çözünürlük, Gorilla Glass 3 teknolojisi ile daha dayanıklı bir Samsung ürünü görüyoruz. Bunun yanında QHD ekranıyla daha kaliteli görüntü deneyimi yaşayan cihazın 3 GB Ram‘i ve MicroSD kart desteği bulunuyor. Bu önemli bilgiyi de paylaşmakta fayda var ki QHD ekranlı Note 4’ün her inç’i 551 piksel barındırıyor.

8.3 milimetre kalınlığıyla yine kullanıcıların beğenileri arasında yer alan Note 4 karşımıza Android 4.4.4 KitKat işletim sistemiyle çıkacak. Samsung Galaxy Note 4’ün özelliklerini ele aldıığımızda ve iPhone 6 Plus modeliyle karşılaştırdığımızda Note 4’ün dişli bir rakip olduğunu rahatlıkla görebiliyoruz. Samsung yaptığı ataklarla ”Olsun, iPhone bu, adı yeter.” tabirini yok edecek şekilde günden güne yükseliyor.