Samsung Dex Pad Nedir?

0
3

            Birçok kullanıcı ve teknoloji meraklısı tarafından tercih edilen Samsung telefon markasının ortaya çıkardığı ve çıktığı günden itibaren birçok telefon kullanıcı tarafından ilgiyle karşılanan yeni bir özellik var: Bu özelliğin adı Dex olarak nitelendirilip, bu isimle bilişim ve teknoloji sektöründe yerini aldı. Kısaca bu ürün telefon ile televizyon bağlantısını gerçekleştiriyor, kullanıcılara çok yönlü bir klavye kullanımı sunuyor.

 Samsun DeX Ürün Özellikleri

            Beşik istasyonu standartlarına sahip olan bu yeni cihaz ile birlikte küçük bir bilgisayar kullanım modeline erişmek ve kullanımı son derece pratik ölçütlere yükseltmek mümkün olabilmektedir. Bu yeni standart şimdilik sadece Samsung D8 cihazlarında kullanılmaktadır. Ancak artan popülaritenin ve ilginin giderek çok daha fazla kişinin ilgi odağına girmesi ile birlikte ilerideki yıllarda birçok farklı telefon modeline daha entegre edilmesi beklenmektedir. Bu ürünün en büyük özelliği ve sağladığı avantajların başında gelen unsur ise her yere bilgisayar getirme zorunluluğunu ortadan kaldırması. Bu sayede tek bir HDMI kablosu ile birlikte telefondaki tüm uygulamaları bilgisayar monitörlerine aktarmak mümkün olmaktadır.

            Sadece birkaç saniyelik bir bekleme süresinin sonucunda bilgisayar monitörleri multimedia istasyonu vasıtası ile telefonu algılamakta ve telefondaki tüm uygulamaların bilgisayar bünyesinde işler halde çalışmasını sağlamaktadır. Kablonun standart olması nedeniyle her türde ve seviyedeki inçlere ve yazılımlara sahip bilgisayar monitörlerine direkt olarak uyum sağlamaktadır. Bu da birçok açıdan kişilere pratik bir kullanım konforu sunmaktadır. Aynı zamanda DeX cihazının da son derece hafif ve küçük boyutlarda olması, taşınma ve muhafaza etme kolaylığı sağlamasıyla da bilinmektedir.

 Samsun DeX Kullanımı ve Diğer Ayrıntıları

            Çalışma ortamlarında çok daha hızlı bir şekilde mail okumak ve göndermek isteyen tüm personeller Samsung DeX’in ortaya çıkardığı ofis uygulamaları sayesinde bu özellikleri tüm avantajları ile birlikte kullanabilmektedir. Aynı zamanda iş sahası çalışmaları, plan yapmak ve iş yönetmek için tüm modern alt yapısı ve hızlı yazılım süreçleri ile birlikte oldukça verimli çalışan bir teknik yapıya sahiptir. Metin yazmak çalışanlar da bu uygulamaları kullanarak kalın puntolu yazı biçimlerini istedikleri oranda tatbik edebilmektedir. Bunun için telefonun ve bilgisayar uzantısının Microsoft Office lisansına sahip olması gerekmektedir.

            Tüm kopyalama ve yapıştırma gibi genel geçer işlemlerin de herhangi bir zaman kaybına mazhar olmadan uygulanabilmesi için aynı özellikler devreye sokulmakta ve ofiste çalışma hızını verimi ile birlikte arttırmaktadır. Sadece tek seferde birden fazla belge ve proje üzerinde çalışmak isteyen tüm yetkililer de telefon bağlantısı sayesinde bilgisayar görüntüsünün tüm kapsama alanı karşısında işlerini çok daha kolay ve konforlu bir noktaya taşıyabilmektedir. Bazı uygulamalar optimize edildiği için çalışanların tümünün işlerini hafifletecek bir pratiklik barındırmaktadır. Klavye kısayollarını kullanan kişiler de direkt olarak işlerini etkinleştirmektedir. Sürükle ve bırak ile sağ tıklat seçenekleri de aynı şekilde söz konusu belgelerin uzantılarında uygulanabilmektedir.

            Telefonlarda kullanılmayan ancak DeX cihazı sayesinde telefon- bilgisayar veri girişlerinde aktif olarak kullanılmaya başlanan Adobe Photosoph Sketch ve PowerPoint programları da güncel olarak değerlendirilmektedir. Büyük ekranda çalışma ve belge düzenleme işlemleri için DeX aktif olarak birçok ofiste kullanıma açılmaktadır.

 

Forum Sayfasına yönlendirileceksiniz

 

Son Konular