Samsung Bixby Ne İşe Yarar? Nasıl Kurulur?

0
27

Türkiye gibi birçok ülkede lansmanı yapılan Samsung’un üst model telefonları Galaxy 8 ve Galaxy S8 Plus, kullanıcılarını bir sürpriz ile karşılaştırdı. Bu telefon modelleri ile birlikte Samsung kullanıcılarının hayatına Bixby adında bir sanal asistan girmiş oldu. Yeni model telefonlarda Samsung sanal asistan olarak görev alacak bu yazılımı birçok teknoloji sever yakından incelemeye aldı. Farklı teknolojilerinde kullanıldığı bu yeni model Samsung telefonlarda Bixby’nin yeri tartışmasız ayrı oldu.

Bixby’nin ne olduğu, nasıl kullanılacağı ve nasıl hizmet verdiği konusunda arayış içinde olan kullanıcılar içinde küçük bir araştırma yapılması yerinde olacaktır.

Samsung Bixby Ne işe yarar?

Samsung bixby, Samsung firmasının yeni model telefonları olan Samsung S8 ve Samsung S8 Plus cihazlarında kullanıcılara hizmet vermesi için oluşturduğu bir sanal asistan programıdır. Rakipleri Microsoft Cortana, Google Asistan ve Apple Siri’ye alternatif olarak geliştirilen bu program yeni nesil bir asistan ve en az rakipleri kadar da akıllı bir yardımcı olarak görünüyor.

Bixby Akifleştirmesi için Samsung ayarlar kısmına girilmesi gerekmediği gibi bu asistan sayesinde kullanıcılar istedikleri özelliğe anında asistana seslenerek ulaşabilir durumdalar.

Bixby kullanıcıların sesli komutları ile istedikleri alana giriş yapmalarını sağlamak için oluşturulmuştur. Bu asistan Samsung Account hesabı ile giriş yapıldıktan sonra kullanıma hazır hale gelir. Kullanıcıların hesaplarına giriş yaptıktan sonra kullanıma açık olacak asistandan faydalanmak için home tuşuna basıp asistana seslenmek yeterli olacaktır. Bu sayede iletişim sağlanan asistana herhangi bir uygulamayı açması emri verilebilir ya da herhangi bir soru sorulabilmektedir. Örneğin bugün döviz kuru ne kadar ya da hava durumu nasıl gibi soruların sorulması durumunda sanal asistan anında ekrana ilgili alanları getirmekte ve sesli olarak da belirtmektedir. Şu an için sadece Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus modellerinde kullanılan bu asistanın önceki modellerde kullanılması mümkün değildir. Sonraki yıllarda çıkacak olan yeni modellerde de olacak olan Bixby, Samsung firmasının sanal asistanlar konusunda geçte olsa bir adım atmasının sonucu olarak ortaya çıkmış ve kullanıcılardan tam not almıştır. Son güncelleme ile Türkçe dil desteği de gelen ve kullanıma hazır hale gelen sanal asistan Bixby insanların hayatını kolaylaştırmak adına hayli önemli özellikleri ile göze çarpıyor. Bixby diyerek seslenilmesi sonucu iletişim kurulabilen bu sanal asistan şu anda da geçer not alsa da yeni güncellemeler ile en son teknolojiye sahip olacak gibi görünmektedir.

Samsung Bixby Nasıl Kurulur?

Samsung’un yeni nesil asistanı olan Bixby’yi kullanmak için ilk olarak Samsung Account hesabına giriş yapılması gerekir. Bu hesaba giriş yapıldıktan sonra aktif hale gelen asistana home tuşuna basılı tutularak ‘bixby’ diye seslenilmesi durumunda kullanıcılarına cevap verecektir. Sanal asistandan cevap alındıktan sonra yapılmak istenen şey söylendikten sonra sonuçlar ekrana saniyeler içinde görsel olarak yansıyacak ve ardından Bixby bunları sesli olarak bildirecektir.

Aktif edilmesi ve kullanımı çok kolay olan bu sanal asistan sayesinde kişiler ulaşmak istedikleri şeylere vakit kaybetmeden ve uğraşmadan ulaşacak ve bu sayede hayli zaman kazanmış olacaklardır. Tüm otoriteler tarafından geçer not alan Bixby büyük bir yenilik olarak dikkat çekiyor.

Son Konular

 

Forum Sayfasına yönlendirileceksiniz