Samsung Bixby Nasıl Kullanılır?

0
105

Samsung Bixby Nasıl Kullanılır?

Son yıllarda çeşitli model ve marka telefonlarda mevcut bulunan yapay zeka asistanlar ile birçok işin üstesinden gelmek kolaylaştı. Samsung firması da geçtiğimiz günlerde Bixby adını verdiği sanal asistanını tanıtarak, bu asistanın özel yetenekleri ile rakiplerine fark atacağını göstermiş oldu.

 Samsung Bixby Kullanımı

Samsung S8, Galaxy 8 Plus, Note 8, S9, S9 plus gibi modellerde kullanılabilen sanal asistan Bixby, kullanılan telefonun birçok özelliğine, çok daha hızlı bir şekilde ulaşarak, günlük işlerde çok büyük kolaylık sağlıyor. Bu uygulamayı kullanabilmek için Galaxy 8 model telefonlarda özel bir tuş var. Ancak diğer modellerde de Bixby’i kullanmak çok kolay. İnternete bağlı olunan her yerde kullanılabilen Bixby için öncelikle Samsung hesabına giriş yapmak gerekiyor. Samsung hesabına ait kullanıcı adı ve şifre ile aktif hale getirilebilecek Bixby, bu işlemden sonra sizin komutlarınıza yanıt verebilecek duruma geliyor.

 Bixby Nasıl Aktif Edilir?

Samsung’un kullanıma sunduğu Bixby şu anda 200 üzerinde ülkede kullanılabiliyor. Ancak Samsung tarafından geliştirilmeye devam edilen Bixby, yakında tüm dünya dillerinde hizmet vermeye başlayacak. Şimdilik yalnızca belli dillerde kullanılabiliyor.

Bixby’i aktif hale getirmek için Samsung hesabınıza giriş yaptıktan sonra Bixby tuşuna basarak onunla iletişim kurmaya başlayabilirsiniz. Bixby’nin öncelikle sizin sesinizi tanımaya ihtiyacı olacak. Bunun için size bazı sözcük ve cümleler vererek, bunları yüksek ses ile okumanızı isteyecek. Siz bu cümleleri okuduğunuzda da sesinizin tüm özelliklerini algılayarak, bundan sonra siz ona ne zaman seslenseniz, size cevap verecek biçimde olacak. İşlemin bu aşamasında Bixby herkesin farklı ses tonu ve kelimeleri farklı telaffuz biçimleri olduğundan yola çıkarak, sizi tanımaya çalışıyor. Bu durum günümüzde yapay zekanın geldiği en üst noktalardan biri olarak kabul edilmektedir.

Bixby’i bu şekilde aktif edip ayarladıktan sonra, size kendisinin nasıl çalıştığını sesli olarak anlatacaktır. Neler yapabildiğini ve size hangi konularda yardımcı olabileceğini detayları ile anlatacak olan Bixby, bu aşamadan sonra kullanıma hazır hale gelmiş olmaktadır. Bixby sesli komutlarda olduğu kadar dokunmatik ara yüzlerle de sahibine yardımcı olabiliyor. Bu sayede telefonla yapacağınız her işlemi Bixby’e komut vererek yaptırabilirsiniz.

Son Konular