Safariden İndirdiğim Dosyalar Nereye İniyor ?

0
17

Günümüz teknoloji çağı olduğu için her geçen gün piyasaya yeni ürünler sürülmekte olup bu ürünler birçok program ile desteklenmektedir. Çıkan her yeni ürün bir önceki modelden daha çok özelliğe sahip olmakta olup, depolamadan belleğe kadar sayısız işlemi hafızasına alabilmektedir.

Dünyanın bir numaralı telefon markalarından olan apple, işletim sistemini cihazlarına en iyi şekilde yerleştirmeyi başarmış bir firmadır. Ios Apple’nin işletim sistemi olup bu sistem mobil cihazlarınıza hazır yüklü olarak piyasaya sürülmektedir. Fakat işletim sistemi sürekli olarak kendini yenilediği için bunu safari gibi mobil arama modlarını kullanarak kolayca güncelleyebilmektesiniz. İşletim sistemini güncellemek gerektiğinde safariye girip buradan Ios versiyon linkini tıkladığınızda sistem otomatik olarak indirme işlemi başlatmaktadır.

Cihazın durumuna göre indirme ortalama en fazla 5 dakika kadar sürmektedir. Safariden indirilen dosyalar bazı mobil cihazlarda farklı dosyalara kayıt yapabilmektedir. Apple’nin işletim sisteminde bu versiyon ayrı bir dosya olarak ana ekrana kayıt yapmaktadır. Eğer safariden indirilen dosyaları sistem ana ekrana almıyor ve farklı alana kayıt yapıyorsa bunu bulmak için ipsw dosyalarını kullanmanız gerekmektedir. Bu dosyalar sayesinde işletim sistemine inen programları kolayca tarayabilir ve güvenle saklayabilirsiniz.

Safari günümüzün en popüler ve en çok kullanılan arama motoru olup her gün milyonlarca kişi tarafından kullanılmaktadır. İşletim sistemi başta olmak üzere aradığınız her türlü bilgiyi burada bulabilir ve indirmek istediğiniz program ya da dosyaları rahatlıkla cihazınıza aktarabilirsiniz.

 

Tıklayınız

 

Tıklayınız