Smart Manager nedir? (Galaxy S6 & S6 Edge)

0
1701

Smart Manager, Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge cihazlarla gelen telefon performansını ölçme,pil bilgilerine ulaşma, bellek durumunu öğrenme ve sistem güvenliğini kontrol etme amaçlı kullanabileceğiniz bir uygulamadır. Aslında telefonun kendi Clean Master’i diyebileceğimiz uygulama tek dokunuşla pek çok fayda sağlıyor.

S.Manager uygulaması ile telefonun performans bakımını yaparak, çalışma hızını ve iç uyumluluğu en üst seviyeye çıkarabilirsiniz.

Smart Manager’in özellikleri neler?

S6 ve S6 Edge Smart Manager uygulamasında;

 • Hızlı optimizasyon yapma ve telefon hızlandırma,
 • Gereksiz dosyaları silme ve telefonu yoran, fazla batarya pili harcayan uygulamaları gösterme,
 • İstenmeyen dosya ve uygulamaları temizleme,
 • Arka planda çalışarak bellek kullanımını arttıran ve ısınmaya, güç tüketimine sebep olan uygulamaları kapatma,
 • Malware, Malicious (Şüpheli, kötü amaçlı ) yazılım tespit etme, tarama yapma gibi yararlı işlemler uygulanabilir.

galaxy-s6-&-s6-edge-smart-screen

Smart Manager 4 kısımdan oluşuyor

 • Batarya: Pil gücü ayarlarını görüntüleyebilir ve yönetebilirsiniz.
 • Depolama: Gereksiz dosyaları temizleme. Telefonda artık kullanılmayan, yer kaplaması itibariyle zarar veren dosyaları temizleyebilir, boyutunu öğrenebilirsiniz.
 • Ram: S6 Hızlandırma aracı
  Dikkat: Ram temizleme aracını kullanmanız uzun vadede telefon yavaşlamasına ve batarya gücünün azalmasına yol açabilir. Android işletim sistemi bulunan cihazlarda ram kullanımını azaltma uygulamalarını çalıştırmanıza gerek yoktur.
 • Güvenlik: McAfee Antivirüs uygulamasına oldukça benzeyen bu kısmının pek kullanışlı olduğu söylenemez. Şüpheli dosyaları tarayabilir ve bildirim olarak ekranda çıkar ancak bu virüs programı çok iyi, kötü dosyaları temizlemek için birebir dersek pek de doğru söylemiş sayılmayız.

Smart Screen uygulamasını silmeli miyim, telefonda dursun mu?

Android, iOS ve Windows Phone ile kıyaslandığında Ram yönetim sistemi en iyi olan işletim sistemidir. Bu bakımdan Smart Manager uygulamasını kullanmanız gereksizdir. Bunun yerine Google Play üzerinden işlevli ve güvenliğe ağırlık veren bir uygulamayı indirmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Samsung Galaxy S6 ile ilgili diğer ayarlar

Samsung Galaxy S6 Edge ile ilgili diğer ayarlar