Galaxy S6 & S6 Edge pil şarjı ipuçları

0
1010

Samsung Galaxy S6 & S6 Edge şarj ederken dikkat edilmesi gerekenler ve ipuçları

Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge kullanıcıları aşağıdaki adımlar sayesinde daha sağlıklı pil şarjı doldurma ve pil tüketiminde dikkat edilmesi gereken hususlar konusunda bilgi sahibi olabilir.

İlk kez S6 kullanıyorum, pil, batarya tüketiminde nelere dikkat etmeliyim, batarya kullanırken neyi göz önünde bulundurmalıyım diyorsanız işte yanıtları…

1Pil azaldığında pil simgesi boş görünür

Pil gücü seviyesi boş göründüğünde, bataryanın tamamen tükenmemesine, cihazınızı şarja takmaya özen gösterin.

2Pil boşalırsa bekleyin

Eğer telefonun pili biterse ve şarja takarsanız cihazı hemen başlatmayın. Birkaç dakika dokunmayın ve şarj yüzdesi %2-3 ‘e ulaşıncaya dek bekleyin.

3Telefonu prizde şarj edin

USB kablo aracılığıyla telefonu bilgisayardan veya diğer desktop cihazdan şarj ettiğinizde düşük elektrik akımı sebebiyle S6 ve S6 Edge ‘in şarj dolma hızı yavaş olacaktır. Cihazın şarjının sağlıklı ve hızlı şekilde dolması için priz kullanın.

4Şarjdayken telefon kullanmalı mıyım?

Samsung, S6 ve S6 Edge ‘i şarjdayken kullanımın herhangi bir soruna yol açmayacağını söylüyor. Ancak batarya gücünün %100’e ulaşması normalden uzun sürer.

5Dokunmatik ekran sorunu

Şarj olurken, alçak ve yüksek elektrik akımı alan cihazda dokunmatik ekranın çalışmaması gibi bir sorun yaşanabilir. Böyle bir durumla karşılaşırsanız cihazı şarjdan çıkarın ve yeniden başlatmayı deneyin.

6Şarj ederken telefon ısınırsa

Burada anormal bir durum söz konusu değildir. Şarj esnasında S6 & S6 Edge ve şarj aletinde ısınma olabilir. Ancak pilin normalden de sıcak olduğunu düşünüyorsanız bu ısınma probleminin önüne geçmek için cihazı şarj kablosunu çıkarın.

7S6 & S6 Edge düzgün şarj olmuyorsa

Bu problem şarj aletinden, şarj giriş yerinden, elektrik akımı veya diğer çeşitli nedenlerden dolayı gerçekleşebilir. Çözüm için telefonunuzu servise götürün.

8Hızlı şarj

 Normal şarj aleti ile cihazımı daha hızlı şarj edebilir miyim? 

Hayır, bunun için hızlı şarj destekli alete sahip olmanız gerekiyor.

9Şarj hızını arttırmak için

Telefonun şarjı, cihaz kapalı konumdayken veya bekleme modunda daha hızlı dolar. Hızlı şarj olması için ekranı kapatın. Çalışan açık uygulamaları sonlandırın.