Quora İndir

0
3

            Quora uygulamasını indirmek ve kullanmak son derece rahat ve kolaydır. Quora uygulamasını indir demeden önce nasıl bir uygulama olduğuna bakalım. 2010 senesinde Question or Answer kelimelerinin baş harflerinin birleştirilmesiyle oluşturulmuş bir internet sitesidir. Daha sonra mobil cihazlarda da kullanılabilmesi amacıyla mobil uygulaması oluşturulmuştur. Quora aslında bir sosyal medya uygulaması olarak gözükmektedir. Lakin günümüzde oldukça yaygın olan flört programı ya da benzeri uygulamaların aksine birçok kişi tarafından son derece faydalı olduğu düşünülen bir sohbet ve aslında paylaşım uygulamasıdır. Quora’da seçtiğiniz bir konuyla alakalı olarak istediğiniz soruları uzmanlara sorabilir ya da siz bir konunun uzmanı iseniz o konuda sorulmuş olan sorulara yanıt verebilirsiniz. Yani Quora’nın asıl amaçladığı şey bilginin geniş bir çevrede paylaşılmasıdır.

 Nasıl Kullanılır?

            Öncelikle siteye üye olmanız gerekiyor. Üye olduktan sonra ise karşınıza çok ince detaylara kadar düşünülüp hazırlanmış birçok konunun olduğu bir kategori listesi geliyor. Bu listeden ilginizi çekmekte olan, merak ettiğiniz, mesleğiniz olan ya da hoşunuza giden konuları seçiyorsunuz. Böylece siteye kaydınız başarılı bir şekilde tamamlanmış oluyor. Kayıt olduktan sonra artık merak ettiğiniz, ilginizi çeken ya da uğraşmak istediğiniz konularla ilgili dilediğiniz soruyu sorup arkanıza yaslanıyorsunuz ve işin uzmanı olan, o konuya yıllarını vermiş olan kişilerle bir nevi görüşme sağlayıp sorduğunuz soruya detaylı ama anlaşılır bir yanıt alıyorsunuz. Böylece kısa bir sürede, son derece rahat bir şekilde doğru ve özet bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Ya da sizin uzmanı olduğunuz, bildiğiniz bir konuyla ilgili soru sorulmuşsa istediğiniz şekilde bilgilerinizi paylaşabiliyorsunuz. Sormak istediğiniz soruları bireysel olarak uygulamadaki bir arkadaşınıza da yöneltebiliyorsunuz. Bilgiyi paylaşmak için chat yapmaya günümüzde çok ihtiyacımız var. Quora bu açıdan çok önemli bir site olma özelliğini üzerinde taşımaktadır.

 Öne Çıkan Özelliği

Sitenin belki de en ilginç ve öne çıkan özelliği isteyen herkesin kayıt olamamasıdır. Quora’ya kayıt olabilmek için sistem içerisindeki bir kullanıcıdan davet almak gerekmektedir. Bu özelliğin asıl amacı, gerçekten doğru bilgiye önem ve değer veren kişilere tanışma ve bilgiyi paylaşma ortamı sunmak istenmesidir. Sahip olduğu bu özellik sayesinde site bilgi çöplüğüne dönüşmemektedir. Sitenin bir diğer avantajı da İngilizce kullanım olduğu için İngilizcenin gelişmesine imkan sağlamasıdır.

Bu uygulama ücretli mi? ücretsiz mi?

Quora’yı indirmek için herhangi bir ücret ödemeye gerek yoktur.

Hangi uygulama mağazasından indirebilirim?

 Quora’yı hem android işletim sistemine sahip cihazlara hem ios sistemine sahip cihazlara indirmek mümkündür.

Google Play İçin İndir

AppStore İçin İndir

 

Forum Sayfasına yönlendirileceksiniz

 

Son Konular