Qualcomm, Snapdragon 653, 626 ve 427’yi tanıttı

0
365

Akıllı telefon ve tabletler için yonga seti üreten Qualcomm, yapılan 5G etkinliğinde yeni işlemcilerinin tanıtımını yaptı. Snapdragon 653, Snapdragon 626 ve Snapdragon 427 model isimleriyle görücüye çıkan işlemcilerin özelliklerinin sunulduğu zirvede yakın zamanda bizleri bekleyen yeniliklerin de haberi verildi. İşte detaylar…

Qualcomm’un yeni mobil cihazlarda kullanılmak üzere tanıtımını yaptığı yeni Snapdragon modelleri kendinden bir önceki işlemcilere kıyasla daha yüksek işlem performansını yerine getirecek biçimde üretildi.

qualcomm-1

Yeni Snapdragonlar neler sunuyor?  

2017’de yeni akıllı modellerde kullanılması beklenen Snapdragon işlemcilerinin çift kamera özelliğini destekleyeceği belirtildi. Aralarında en üstün özellikli olan Snapdragon 653 yonga seti 8GB RAM desteğine bulunuyor. Diğer işlemcilerin bu alandaki yeterliliği ise henüz bilinmiyor. Üç işlemci de Quick Charge 3.0 (Hızlı Şarj) teknolojisi desteğine sahip ve bu da mobil cihazların 4 kat daha hızlı şarj olacağı anlamına geliyor. Bunun yanında işlemciler pil ömrünü uzatan yeniliği de içerisinde barındırıyor.

Orta seviye cihazlara büyük yenilikler

Önceleri yalnızca amiral gemilerinde olan birtakım özelliklerin orta seviyeye kaydırılması sevindirici, üst sınıf cihazlara gelecek olan teknolojiler ise merak uyandırıcı.

Snapdragon 653, 626 ve 427 orta sınıf işlemcilerin yanı sıra, Qualcom 5G teknolojisiyle alakalı geliştirmelerinin de sunumu yaptı. Etkinlikte Snapdragon X50 modeli de tanıtıldı ve firma 5G modem tanıtımı yapan ilk üretici oldu. X50 5G modem 5 Gbps indirme hızı sunuyor. Dünyada kısıtlı alanlarda kullanılabilecek bu bağlantının önümüzdeki yıllarda yaygınlaştırılması planlanıyor.

Yeni Snapdragon ailesi hakkında ne düşünüyorsunuz?