Prisma Uygulaması indir

0
533

Sosyal medyanın bu kadar çok kullanılması ve artık Instagram gibi uygulamalar sayesinde artık görsel yönü ön planlı olan uygulamaların kullanılması birçok noktada da değişimler yaşanmasına neden oldu. Özellikle artık resim düzenleme uygulamalarının daha ilgi çeken paylaşımlar için en çok tercih edilen uygulamalar haline geldiğini de söylemek gerekiyor. Bu noktada ise artan ilgi ile beraber her geçen gün yeni bir fotoğraf düzenleme uygulamasıyla da karşı karşıya kalabiliyoruz. Bu noktada son olarak ise Prisma uygulaması öne çıkmaya başladı. Fotoğraf düzenleme uygulamalarının en beğenilenlerinden biri olan Prisma uygulamasının yapısı ise diğer fotoğraf düzenleme uygulamalarından biraz daha farklı. Öncelikle Prisma uygulamasının nasıl bir uygulama olduğundan bahsedelim.

Prisma uygulaması nasıl kullanılır? 

  • Uygulamayı başlat
  • Fotoğrafı çek
  • En uygun filtreyi seç
  • Beğendiğiniz filtreyi fotoğrafın üzerinde parmağınızı sağdan sola doğru hareket ettirirsenin %100 den %0 kadar düşürerek filtreyi istediğiniz kadar oranlayabilirsiniz.
  • Feed bölümünü kullanarak başka kullanıcılarından Prisma fotoğraflarını görebilirsiniz-siniz. Konum sayesinde nerede çekildiklerini bakabilir. Hatta beğenebilirsiniz.
  • Profil bölümünden size ait olan fotoğraflarınızı sergileyebilir. diğer kullanıcılar fotoğraflarını bakıp beğenebilir.

 

Prisma Uygulaması Nasıl Bir Çalışma Mantığına Sahip?

Prisma uygulaması aslında tam olarak yapay zekayı kullanan bir uygulama. İçerisinde yer alan yapay zeka sistemi sayesinde uygulama yüklediğiniz fotoğrafları anında algılayarak fotoğraflar üzerinde yapay zeka sistemini kullanıp fotoğraflarınızı yeniden oluşturuyor. Fakat bu kez fotoğraflarınız tıpkı bir resim gibi yeniden oluşturuluyor.

Resimlerinizi tıpkı bir portreye dönüştüren uygulama sayesinde kısacası bir nevi fotoğraflarınızı ünlü bir ressama resmettirmiş gibi oluyorsunuz. Tabi her uygulamada olduğu gibi Prisma uygulamasında da dikkat öne çıkan birçok kullanım detayı da yok değil. Peki, Prisma uygulamasının daha etkili kullanılması için bilinmesi gerekenler neler?

Prisma sosyal medya olma yolunda!

Prisma uygulamasını daha ilgi etkili bir şekilde kullanmak için dikkat edeceğiniz ilk kural filtre seçimi. Resimlerinizi uygulamaya yükledikten sonra resimlere uygulayacağınız filtre metotlarını seçerken 36 seçenek ve üstü filtre tercihiniz var. Daha ilgi çeken paylaşımlar yapmak için de buradan popüler olarak gösterilen filtreleri tercih edebilirsiniz. Resimlerinize göre siyah beyaz ağırlıklı filtreleri seçebileceğiniz gibi bunun dışında daha renk ön planlı ve daha sanatsal düzenlemeler yapmak istiyorsanız da Femme gibi filtreleri de seçebilirsiniz.

Bunun dışında Prisma uygulamasında özelleştirebildiğiniz bir diğer ayar ise resimlerde logo gösterimini kaldırmak.

  • Bunun için öncelikle Prisma uygulamasını açtıktan sonra sağ alt köşede yer alan çark simgesine tıklamanız gerekecek.
  • Bu ekranda Android işletim sisteminde “Add Watermark” özelliğini kapatmanız bunun dışında iPhone kullanıcıysanız da “Enable Watermarks” özelliğini kapatmanız gerekiyor. Bu durumda profil ekranında ve resimlerinizde logoları kaldırabiliyorsunuz.
  • Her yeni güncellemede yeni filtreler ve düzeltmeler yapan prisma uygulaması gün geçtikçe daha çok gelişiyor.

Prisma uygulaması hakkında ne düşünüyorsunuz? Prisma uygulamasına sizce ne eklenmeli? Prisma uygulamasının hataları var mı? Prisma fotoğralarınızı tartışma bölümünden bekliyoruz.

Google Play İçin İndir

AppStore İçin İndir

Tıklayınız