Portre Modu Nedir?

0
452

Akıllı telefonlarda her geçen gün etkileyici özellikler tasarlanıyor. Bu özelliklerden bir tanesi olan portre modu, Iphone 7 ve 8 Plus kullanıcılarını son derece hoşnut eden bir uygulama olarak kabul gördü. Bu özellik Ios 10,1 kullanıcıları tarafından da uygulanabiliyor.

 Portre Modunun Özellikleri Nelerdir?

Özellikle Instagram gibi sosyal paylaşım alanlarında yayınlanan fotoğraflar için mükemmel bir özellik sunan portre modunu kullanabilmek için öncelikle portre modu nedir? sorusuna yanıt vermek gerekiyor. Portre modu, fotoğrafın arka kısmını flu bir hale getirerek bu sayede ön planda fotoğrafı çekilen kişi veya nesneyi daha keskin göstermeyi hedefleyen bir uygulamadır. Bir alan derinliği efekti olarak kabul edilen portre modu sayesinde çok daha profesyonel fotoğrafların elde edilmesi mümkün. Bu alan derinliği uygulaması” bokeh” olarak da adlandırılıyor. Bunun öncesinde DSLR fotoğraf makinelerinde bulunan bu özellik, fotoğraf sanatçıları tarafından da sıklıkla kullanılmaktaydı.

 Portre Modu Ne Şekilde Uygulanır?

Başarılı bir fotoğraf sanatçısının elinden çıkmış gibi fotoğraflar çekmeye olanak sunan portre modu nasıl açılır? sorusunun yanıtı aslında çok basit. Uygulamayı başlatmak için kamerayı açmak ve ardından da kameranın alt kısmındaki ibarelerde parmağınızı kaydırarak portre moduna geçmek yeterli. Portre modu sarı renk ile gösteriliyor. Bu kutucuğa tıkladığınız zaman artık portre moduna geçmiş olacaksınız. Sonrasında da fotoğrafınızı çekerek, gereken düzenlemeleri yapabilir ve telefonun çeşitli filtrelerinden ve fotoğraf düzenleme özelliklerinden yararlanarak fotoğrafı düzenleyebilirsiniz.

 

Instagram Portre Modu Nasıl Kullanılır?

Snapseed indir

 

Tıklayınız