Android için Periscope indir

0
965

Periscope uygulaması, Android telefon ya da tabletlere ücretsiz olarak indirebileceğiniz, Twitter tarafından geliştirilen canlı yayın yapmanızı sağlayan sosyal bir mecradır.

Periscope ne işe yarıyor?

Periskop  uygulamasını Android için indirerek Twitter üzerinden canlı Tv yayını yapabilirsiniz. İlginç, komik ve sosyal ortamlarda ses getireceğini düşündüğünüz hadiseleri, anıları veya herhangi bir konuşmayı Periscope aracılığıyla takipçilerinize ve diğer sosyal ağ kullanıcılarına ulaştırabilirsiniz.

 Periscope nasıl kullanılır?

Canlı yayın yapacağınız vakit, sizi takip edenlere bildirim yollanıyor, böylece arkadaşlarınızı otomatik olarak haberdar edebiliyorsunuz. Yapacağınız konuşmayı duyurmanın en iyi yollarından biri olan Periscope’u artık Android için indirebilir, anlık yayınınıza başlayabilirsiniz.

Canlı yayını kaçıranlar ne olacak?

Twitter bunu da düşünmüş, canlı yayına çeşitli sebeplerden dolayı katılamayan kullanıcılar, Periscope’ta çekmiş olduğunuz videoyu sonradan izleyebiliyor. Daha az kişiye hitap etmek ya da gizlilik ilkesi sağlamak için ise katılımcı sayısına kota koyabiliyorsunuz veya kilit sistemini uygulayabiliyorsunuz.

Fenomen olma şansı

Videolarla ne kadar ilgi görürseniz, o derece popüler olma şansına sahipsiniz. Twitter’ın ödüllendirme sistemine göre çokça beğeni alırsanız, “En sevilen yayınlar” listesinde yer alabilirsiniz. Listede yer almak için ise videolarınızı Twitter üzerinden paylaşabilirsiniz.

Periscope mesajlaşma imkanı sunuyor

Daha sağlıklı bir etkinlik için mesajlaşma panelini kullanabiliyorsunuz. Yayını izleyen kişilerin yazdıklarını okuyarak, ortaya daha etkili ve yapıcı bir yayın çıkarabilirsiniz.

periscope-uygulama-resimler

Scope - Canlı Video
Scope - Canlı Video
Developer: Twitter, Inc.
Price: Free