Parrot Mambo Fpv Teknik Özellikleri ve Kutu içeriği

0
24

Parrot Mambo Fpv Özellikleri Nedir?

Boyutlar (180x180x35mm) ve ağırlık (63g) gibi özellikleri cihazı mini dron kategorisine sokmaktadır. Dronun üst kısmı poliamid ve polipropilenden üretilmiştir. Siyah beyaz renklendirme ve bir çift geniş aralıklı yeşil “göz”, bu modelin lakonik görüntüsünü tamamlamaktadır. Tasarımı oldukça kırılgan olan ve oyuncak görüntüsü uyandıran dron aslında bundan çok uzaktır. Gövdenin alt kısmında ultrasonik altimetre ve dikey optik sistemin merceğini görmek mümkündür. Planör kapağı, video ekipmanı monte etmek için bir yuvaya sahiptir.

Tasarımcılar bu modelde optimal kütle ve güç oranını elde etmeyi başarmışlardır. Güç grubu, 8.5 ila 20 mm ölçülerinde dört kolektör motoru ve iki kanatlı elastik pervane ile temsil edilmektedir. Bu dron serisi için özel olarak tasarlanan motorlar yüksek verimliliğe sahiptir.
Pilot dronu birkaç farklı yöntemle kontrol edebilmektedir. İlk olarak standart uçuş aralığı (60m) 100m’ye yükseltilen dört kanallı kumanda Flypad’i kullanabilmektedir. Kumanda ile dron bağlantısı Bluetooth ile sağlanmaktadır. Vericinin, bir çift çubuk ve FreeFlight Mini uygulaması kullanılarak atanabilen birkaç programlanabilir butonu bulunmaktadır.

Özel bir konsol tutucu üzerinde FPV uçuşları ve video kaydı için genişliği 78mm’yi kalınlığı ise 9.8mm’yi aşmayan bir akıllı telefon kurulabilmektedir. Cihaz herhangi bir şikayete neden olmamakta, çubukları doğru ve etkili çalışmaktadır. Uzaktan kumanda, 200 mAh kapasiteli kendi LiPo pilinden güç almaktadır. Tam bir şarjla 6 saate kadar çalışabilen dronun şarj etme süresi 120 dakikadır.

İkinci yöntem, önceden yüklenmiş olan FreeFlight Mini kullanıcı programı ile kumanda yerine bir mobil cihaz kullanmaktır. Bu yöntem, sanal oyun çubukları veya akıllı telefonu/tableti hafiften eğme prensibiyle dronu yönetmeye olanak tanımaktadır. Ancak bu kontrol alanını 30m’ye indirmektedir.

Akıllı telefon VR’a takılırsa ve kumanda olarak Flypad kullanılırsa yarış için çok uygun bir yöntem elde edilmektedir.

Parrot Mambo Fpv Teknik Özellikleri Nelerdir?

– Boyutlar 180x180x35mm
– Kamera ile birlikte ağırlık 73g
– Pil 660 mAh
– Motorlar: Kolektör tipi
– Uzaktan kumanda aralığı: 100 m’ye kadar
– Video sinyali iletim sınırı: Yaklaşık 30 m
– Uçuş süresi: 7 dakikaya kadar
– Kontrol ekipmanı: Dört kanallı
– İletişim kanalı: Bluetooth
– Kamera Tipi: HD
– FPV modu: Var
– Üç zorluk seviyesi
– İvmeölçer ve üç eksenli jiroskop
– Ultrasonik sensöre (4 m’ye kadar olan yükseklikler için) ve barometreye dayanan yükseklik kontrol sistemi
– Hava çekimi
– First Person View modu
– Kodlama seti desteği (SDK) gibi teknik özellikleri bulunmaktadır.

Parrot Mambo Fpv Kutu İçeriğide Neler var?

– Parrot Mambo FPV RTF
– FPV video kamera
– Cockpitglasses 2 video takımı
– 660 mAh kapasiteli Parrot Flypad LiPo pil
– Vida koruyucuları
– USB kablo
– Kullanma talimatı; kutu içeriği ögeleridir.

Parrot Mambo Fpv Yaklaşık Fiyatı Nedir?

Üreticinin resmi sitesi Parrot Mambo FPV’yi Flypad, Cockpitglasses 2 ve video kamera ile 179Euro karşılığında satın almayı önermektedir. Türkiye’de yaklaşık fiyatı 800TL civarıdır.

 

Tıklayınız