Parrot Bebop 2 Teknik Özellikleri ve Kutu içeriği

0
89

Parrot Bebop 2 ÖZELLİKLERİ Nelerdir?

İnsansız hava aracı Parrot Bebop 2, aynı yıl içinde piyasaya sürülen Parrot Bebop dronunun özellikleri baz alınarak Fransız mühendisler tarafından tasarlanmıştır. Geliştirilmiş tasarım sayesinde dronun genel boyutları ve ağırlığı azaltılmıştır. Ancak, operasyon alanında bu dron herhangi bir değişiklik geçirmemiştir.

Bebop yeni başlayanlar için neredeyse mükemmel bir dron: hafif, ucuz ve oldukça iyi bir kameraya sahip. Ancak bazı denemelerde selefi ile aynı önemli eksikliğini göstermiştir: çoğu zaman kesilen güvenilmez bir Wi-Fi bağlantısı dronu havada iletişimsiz bırakmaktadır.

Orijinal Bebop ile karşılaştırıldığında bataryası 2 kat daha uzun dayanmaktadır. Ayrıca onun gibi havada sallanmamakta, belli bir noktada asılı kalabilmektedir.

Gövdesi, selefi ile neredeyse aynıdır, ancak farklı olarak vidalarının nerede olması gerektiğini hatırlatmak için renk işaretlemesi bulunmaktadır. Ek olarak, uzaktan kumanda ve Wi-Fi menzil genişleticisi olmadan Bebop son derece kompakt ve hafiftir. Küçük boyutuna rağmen kuvvetli rüzgarlar altında konumunu koruduğu gözlemlenmiştir.

Orijinal Bebop’un sadece birkaç metre uzakta olsa dahi çoğu zaman telefon ile olan bağlantısı kopmaktaydı. Durduktan sonra olduğu yere asılmak yerine bazen uçmaya devam eder ve bu da tehlikeli bir kazalara yol açabilirdi. Bebop 2 ile ise henüz böyle bir sorun gözlemlenmemiştir.

Bebop 2, video ve fotoğraf çekimi için diğer kameralardan daha farklı bir yaklaşım kullanmaktadır: Bir menteşe tutacağı üzerine monte edilmiş bir harici kamera yerine cihazın burnuna monte edilmiş olan balıkgözü lensi kullanmaktadır.

Panoramayı veya kamera eğimini uzaktan kumandaya manuel olarak ayarlamak yerine, odağı balık gözünün sağladığı geniş görüş alanına taşımak mümkündür. Bu özellik dronun yazılımla yaptığı bu numaradır.

Parrot Bebop 2 TEKNİK ÖZELLİKLERİ Nelerdir?

– 25 dakika batarya ömrü

– 500 gram ağırlık

– Full HD kamera

– Uçuşta yüksek seviyede stabilizasyon

– 18m/saniye maks yatay hız

– 6m/saniye maks dikey hız

– Kamera: Balıkgözü lens, 14 Mp matris, 3 eksenli stabilizasyon sistemi

– Video: saniyede 30 kare, 1920 × 1080, H.264 (sessiz)

– Fotoğraf: 4096 × 3072, JPEG/RAW/DNG

– Dahili hafıza: 8GB

– Mobil cihaz ile maks 300m mesafe

– Parrot Black Skycontroller kumandası ile maks 2000m mesafe

– Lityum-iyon pil, 29,97 W·s (11,1 V, 2700 mAh)

– Boyutlar: 328×382×89mm gibi Teknik özellikleri ve 12 ay garantisi bulunmaktadır

Parrot Bebop 2 KUTU İÇERİĞİNDE Neler Var?

– Parrot Bebop 2

– Vida takımı

– Vida montaj kolu

– Kameranın mercek kapağı.

– Farklı standartlarda çıkarılabilir fişli ve çıkarılabilir kablolu şarj aleti;

– USB kablo

– Farklı dillerde başlangıç için kısa bir kılavuz; kutu içeriği ürünleridir.

Parrot Bebop 2 YAKLAŞIK FİYATI Nedir?

Resmi sitesi Parrot Store Official’da $350’a satılan Parrot Bebop 2 Türkiye’de kumandası ve gözlükleri ile birlikte sıfır ürün olarak 3500TL yaklaşık fiyatı ile satılmaktadır. Bu civarda farklı fiyatlar sunanlar da bulunmaktadır.

 

Tıklayınız