Parrot Bebop 2 Power Xtreme Adventurer Teknik Özellikleri ve Kutu içeriği

0
42

İlk defa drone sahibi olacakların en büyük tedirginliği çok para verdiği drone’un yere düşüp kırılmasıdır. Bilhassa üst düzey bir drone alan kişi için bu korku daha yüksek. Parrot Bebop 2 ise parçalansa dahi üzülmeyeceğiniz drone’lar ile DJI ve Yuneec’in üst düzey drone’ların içerisinde yer buluyor. Özellikleri ve kullanışlılığı var mı?

Parrot Bebop 2 Power Xtreme Adventurer Özellikleri Nelerdir?

İlki olan parrot bebop daha sade bir tasarımla karşımıza çıkmıştı. Bebop 2’de aynı durum geçerli. Ama bu durum tabi ki tasarım için geçerli. İlk olarak 25 dakikalık havada kalma süresi ilk ilk parrot bebop’un hemen hemen iki katı süresi kadar uçuş sağlayabiliyor. Bunun dışında kötü hava şartlarından da çok şiddetli olmadığı takdirde etkilenmiyor. Testlerinde en sert rüzgârlarda bile havada kalma fonksiyonundan bir şey kaybetmemesi dikkat çekici.

4 pervaneli parrot bebop 2 pratik ve kolay bir şekilde taşıyabileceğiniz yeni nesil bir drone. Ancak sırt çantanızda muhafaza etmek isterseniz, SkyController kumandasını geride bırakıp, akıllı telefonunuzdan da yönetebilme imkânı sağlıyor. Diğer drone markaları ile karşılaştırdığımız da daha hafif bir yapısı var.

Akıllı kumandayı evde bırakıp, parrot bebop 2’yi telefonla kontrol edebilirsiniz. Bunun akıllı telefonunuza FreeFlight aplikasyonunu yüklemeniz gerekmektedir. Bu yükleme işleminin ardından telefonunuza yüklediğiniz bu programın ekranda sağladığı kumanda ile bepop 2’nin kontrolünü sağlayabilirsiniz. Kumanda üzerinde yer alan tek butonla fotoğraf çekebilir ve video kaydı yapabilirsiniz. Ekrandaki kumanda sayesinde drone’u fazlasıyla kontrol edebiliyorsunuz. Fakat ekranının boyutu küçük olan telefonlarda kumandaya hakim olmak biraz tecrübe gerektiriyor.

Parrot bebop 2 diğer multikopter markalarına nazaran gimbal üzerine monte edilmiş kamera yerine drone’nun ön tarafına monte ettiği balıkgözü lensli olan kamera ile fotoğraf çekimi ve video kaydı işlemini hallediyor. Bundan dolayı kameraya manuel bir şekilde yönlendirme sağlayamıyorsunuz. Yazılım sayesinde bu sorun çözülmeye çalışılsa da çok başarılı bir sonuç gözlemlenemiyor.

1080 p kalitesi ile video kaydı yapan bebop 2 8 gb dahili hafızaya sahip. Bu çekilen görüntüler wi-fi sayesinde telefonunuza aktarabilirsiniz. Hem hafif hem ucuz olan bebop 2 skykontroller kumandası ve akıllı telefonda kullanabilme özelliği ile zevkinize hizmet edecek bir drone.

Parrot Bebop 2 Power Xtreme Adventurer Teknik Özellikleri Nelerdir?

-Hedef Takibi

-GPS

-VR Gözlük Desteği

-FPV

-Sahne Modları

-Uçuş Otonomisi

-2,3 /f Diyafram Açıklığı

-CMOS Sensör Türü

-14 mp etkin piksel

-Full HD video çözünürlüğü

-30 fps Video Kare Hızı

-Titreşim Engelleme

-4096×3072 Fotoğraf Çözünürlüğü

-H.264 Çekim Özelliği

           Teknik özellikleri oldukça fazla olan parrot bebop 2 hem kolay kullanıma sahip hem de hesaplı bir drone olma özelliği taşıyor.

Parrot Bebop 2 Power Xtreme Adventurer Kutu İçeriğinde Nerler var?

-Pervane

-Pil

-Montaj Ekipmanları

-Pervane (yedek)

-Şarj Cihazı

-Şarj Kablosu

-USB Kablosu

-Taşıma Çantası

           Kutu içeriği diğer Dronelara göre biraz daha az donanıma sahip ama pratik ve sağlamlığı sayesinde çok fazla yedek parçaya ihtiyaç olmayacak

Parrot Bebop 2 Power Xtreme Adventurer Yaklaşık Fiyatı Nedir?

Parrot bebop 2’nin internet sitelerinde yaklaşık fiyatı 3.700 TL civarında görülüyor. Ama alışveriş sitelerinin kampanya durumuna göre değişiklik göstermekte.

 

Tıklayınız