Oreo Güncellemesi Gelecek Telefonlar nedir?

0
189

Android’in en yeni sürümü sayılan Oreo güncellemesinin hangi telefonlara gelip gelmeyeceği merak konusu olmuştur. Teknolojinin gelişmesi ile beraber cep telefonu kullanan kişilerin sayısı da artmaktadır. Buna bağlı olarak sürekli geliştirilen sistemler ile telefonlardan farklı şekilde yararlanılmaya başlanmıştır. Telefonlar güncel ayarlar ile eskiye göre çok daha kullanışlı hale getirilmektedir. New York’ta düzenlenen bir etkinlik esnasında Android’in yeni sürümü olan Android Oreo resmi olarak açıklanmıştır.

Android Oreo Güncellemesi

Mobil işletim sistemi anlamına gelen Android Oreo duyurusu yapıldıktan sonra ilk olarak Nexus ile Pixel cihazlara güncelleme yapılmıştır. Bu cihazları kullanan kişiler fabrika güncellemesi yaparak Oreo sistemini kullanmaya başlayabilirler.

Google’nin yeni işletim sistemi olan Oreo birçok cihazda kullanılabilir hale gelecektir. Ancak birçok farklı marka ve model cihaz olduğu için hangilerine bu güncelleme geleceği konusunda bilgi eksikliği yaşanmaktadır. Sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda hangi cihazlarda Oreo güncellemesinin olacağını öğrenebileceksiniz.

Google Oreo Güncellemesi Alacak Olan Telefon İsimleri

Bu gruptaki cihazlardan Pixel 2 ve Pixel 2 XL cihazlarının kutudan çıkışı Android Oreo güncellemesi ile beraber olacaktır. Ancak diğer cihazlar kararlı OTA ile kullanılabilecektir.

Nexus 6P

Nexus 5X

Pixel XL

Pixel

Pixel 2 XL

Pixel 2

Samsung Cihazlarda Oreo Güncellemesi

Android’in Oreo güncellemesi yayınlanmasına rağmen bazı markalar geçiş konusunda hızlı davranmıyor. Bunlardan biri de Samsung ’tur. Popüler üreticilerden olan Samsung ile ilgili Oreo güncellemesi gelecek telefonlar çok fazla merak edilmektedir. Samsung marka cihazlardan Oreo güncellemesi gelecek olan modeller şunladır:

Galaxy S7

Galaxy A

Galaxy J

Galaxy S8

Galaxy Note 8

Galaxy S7 Edge

Galaxy J7 Max

Galaxy A3

Galaxy Note FE

Galaxy C9 Pro

Huawei Marka Telefonlarda Oreo Güncelleme Listesi

Düzenlediği toplantıda Oreo güncellemesi için çok önemli açıklamalarda bulunan Huawei, hangi cihazlara Oreo güncellemesi geleceğini bildirmiştir. Huawei kullanıcılarının merakla beklediği o liste şu şekildedir:

Huawei P10

Huawei Honor 9

Huawei P10 Lite

Huawei P9 Lite

Huawei P8 Lite

Huawei Nova Lite

Huawei Nova 2 Plus

Huawei Nova 2

Huawei P10 Plus

Huawei Mate 9 Pro

Motorola Oreo Güncellemesi Listesi

Merakla beklenen listelerden biri de Motorola serisidir. Geçmişe bakıldığında güncellemelerin telefonlara yüklenmesi konusunda Motorola son derece hızlıdır. Motorola tarafından yapılan açıklamaya göre Oreo güncellemesi gelecek telefonların listesi şu şekildedir:

Moto G5

Moto G4 Plus

Moto G5S

Moto G5 Plus

Moto Z Force Droid

Moto Z Play Droid

Moto Z2 Force Edition

Nokia Oreo Güncellemesi Gelecek Telefon Listesi

Birçok kişi tarafından kullanılan Nokia tarafından yapılan açıklama ile 3 telefona Oreo güncellemesinin geleceği duyurulmuştur. Bu 3 telefon markası şu şekildedir:

Nokia 3

Nokia 5

Nokia 6

 

Tıklayınız