Ofis uygulamaları tablet ve telefonda nasıl açılır?

0
902

Özellikle iş dünyasında Ofis uygulamalarının etkisi tartışılmaz derecede. Hem yazı işleri hem raporlama hem de iş takibi hem de ajanda sistemleri için kısacası birçok alanda Office uygulamalarından yararlanıyor. Zaten genelde Office uygulamaları Windows işletim sistemine sahip olan cihazlarda varsayılan uygulamalar olarak kullanıcılara sunuluyor. Word, Excel gibi birçok Office uygulamasını haliyle bilgisayarlar üzerinden standart bir şekilde kullanabiliyoruz. Fakat bunun dışında artık vazgeçilmezlerimizden biri olan akıllı telefonlarda da artık Office uygulamaları kullanılabiliyor. Hatta özellikle iş sektöründe bu ayrıcalık tabiri caizse hayat kurtarıcı olabiliyor. Peki akıllı telefonlar ve tabletlerde Ofis uygulamaları nasıl kullanılır?

Android İşletim Sisteminde Office Kullanımı

Android işletim sistemine sahip olan akıllı telefon ve tabletlerde Office uygulamalarını açmak (Word, Excel, PowerPaint, OneNote) için öncelikle Office uygulamasının Android sürümünü indirmeniz gerekiyor.

  • İlk olarak Office 365 uygulamasını Android uygulama mağazası olan Google Play üzerinden indirmeniz gerekiyor.
  • Uygulamayı indirip kurduktan sonra artık Office uygulamalarını açabiliyorsunuz.
  • Fakat bunun dışında hem yedeklediğiniz belgelere ulaşmak hem de Office uygulamalarının tüm ayrıcalıklarını kullanmak için kullandığınız mail adresini ve parolanızla oturum açmanız gerekiyor.
  • Bunun dışında üye değilseniz mail ile yine aynı ekranda hesap açarak yine tüm özellikleri kullanabilirsiniz.

Not: Eğer ki yükleme işleminde ya da uygulamayı açmak istediğinizde “uygulama başlatılamadı” şeklinde bir uyarı alırsanız telefon sürümünüzün uyuşmadığını söylemek gerekiyor.

iOS İşletim Sisteminde Office Kullanımı

Android işletim sistemlerinde Office uygulamalarını açmak için kullanılan sistem aslında çok küçük farklar ile iOS işletim sistemleri içinde olduğu gibi geçerli. iOS tablet ve telefonlarda Office uygulamalarını açmak için ise yapılacak işlemler şöyle;

  • Bu işlem içinde ilk olarak yine Office uygulamasını iOS uygulama mağazamızdan indiriyoruz.
  • Ardından ise uygulamaları açıp ve sonrasında oturum açma işlemlerinizi yerine getirmeniz gerekiyor. Office hesabınızı açtıktan sonra OneDrive sistemlerini e diğer tüm yedekli belgelerinizi de tablet ya da akıllı telefonlarınızdan açabiliyorsunuz. Tüm bunlarla beraber eğer uygulama açılma ekranlarında sorun alırsanız iOS sürümünüz uyuşmuyor demektir.
Microsoft Office Mobile
Microsoft Office Mobile

Tablet için excel

Microsoft Word
Microsoft Word
Price: Free+
Microsoft Excel
Microsoft Excel
Price: Free+
Microsoft PowerPoint
Microsoft PowerPoint

 

Tıklayınız