Numaranızın artık hizmetimizi kullanma izni yoktur | Whatsapp

7
977

Whatsapp’ta erişim sağlayamıyor ve Numaranızın artık hizmetimizi kullanma izni yoktur şeklinde bir mesajla karşılaşıyorsanız bu Whatsapp yönetimi tarafından engellendiğiniz anlamına gelmektedir. Whatsapp uygulaması Kullanıcı Sözleşmesi ve Hizmet şartlarını ihlal eden kullanıcıları engelleme yetkisine sahiptir.

800px-Whatsapp_logo.svg_

Whatsapp’ta engellenme sebepleriniz aşağıdaki davranışlar olabilir:

  • Sitenizin, sayfanızın ya da ticari amaçla herhangi bir şeyin reklamını yapmak.
  • Art arda kullanıcıları rahatsız eden mesajlar göndermek.
  • Yasalara uygun olmayan, küfür içerikli, tehdit ve taciz edici, nefret, ırkçılık, etnik açıdan ayrıştırma içeren sözler sarf etmek, medya ögesi (Resim, video, ses) göndermek. Ya da bunları Whatsapp durumunuzda ve profil sayfanızda bulundurmak.
  • Whatsapp kullanıcılarını rahatsız etmek.
  • Whatsapp uygulaması üzerinden bot kullanarak, rahatsız edici spam mesajlar yollamak.

Eğer yukarıda listelenmiş tutum ve davranışlardan birini sergileseniz bile Whatsapp tarafından engellenebilirsiniz. Bu da Whatsapp uygulamasını engellendiğiniz süre zarfında hiçbir şekilde kullanamayacağınız anlamına gelir. Bir hata yapmadığınızı düşünüyorsanız Whatsapp çalışanlarıyla iletişime geçebilir, talep formu oluşturarak sorununuzu veya olası problemleri açıklayabilirsiniz.

Not: Whatsapp’ın herhangi bir kullanıcıyı uyarı mesajı göndermeden banlama yetkisi vardır. Whatsapp kullanırken daha dikkatli olmanızı ve zararlı olabilecek her türlü davranıştan, eylemden kaçınmanızı tavsiye ederiz.

“WhatsApp’ta geçici olarak engellendiniz” mesajı ile karşılaşıyorsanız buraya tıklayın. Engellenme sebeplerinize göz atın.