Notebloc indir

0
17

Nedir?

Barcelona’da dizüstü bilgisayar üreten bir firma tarafından oluşturulan uygulamadır. Telefon ve tablet uygulaması olarak hem ücretsiz hem de sınırsız kullanım imkânı sunmaktadır.

Ne İşe Yarar?

Telefonla çekilen her türlü notlar, fotoğraflar, çizimler bu uygulama sayesinde taranarak pdf ya da jpg dosyalarına dönüştürülür.

Neler Sunuyor?

Taranarak düzgünleştirilen dosyalar kaydedildikten sonra sosyal ağlar, e-posta ve Whatsapp gibi mesajlaşma uygulamaları aracılığıyla paylaşılabiliyor. Kötü koşullarda çekilmiş bir fotoğrafın ya da yanlış açıyla çekilmiş fotoğrafın düzenlemesi yapılır. Bu sayede 90 derecelik bir açıyla çekilmiş gibi görünür. Kötü bir arka planı varsa bu uygulama onu da kaybeder ve temiz bir arka plan oluşturulur.

Özellikleri?

Tamamen ücretsiz olan bu uygulama aynı zamanda reklamsız olması nedeniyle de kullanıcıları tarafından yüksek beğeni kazanıyor. Netleştirilen notların daha kolay gözden geçirilmesi sağlanır. Notebloc ile düzenlenen belgeleri yeniden adlandırarak kaydedebilir ve saklayabilirsiniz. Dolayısıyla istenildiği zaman istenilen cihazdan kolay ulaşım imkânı da sunar.

Nasıl Kullanılır?

Düzenlemek ya da kaydetmek istediğini görüntüyü uygulamayı açıp çekiyorsunuz. Bu uygulama otomatik olarak köşeleri algıladığından çekilen görüntü akıllı özelliği ile 90 derecelik açıya çekilerek görünümü düzenleniyor. Arka planda oluşan, görüntüyü bozan ışık ve gölgeler uygulama ile silinebiliyor. Uygulama içerisinde kesmek istenilen bir görüntü ya da belge kesilebilir. Düzgünleştirilen belgeler jpg ve pdf olarak oluşturulan klasöre kaydediliyor. Firmanın kendi not defteri üzerinden çekilen fotoğraflarda kareler ve not defteri çizgileri otomatik olarak silinebilir. Oluşturulma tarihlerine göre klasörler oluşturulur ve yine pdf boyutu istenilen boyuta ayarlanabilir. İşlemler sırayla aşağıdaki gibidir;

  1. Düzenlenmek istenilen görüntü uygulama ile çekilir.

2.Akıllı özellik sayesinde perspektifi düzeltilir. Otomatik olarak 90 derece açıya çekilir.

3.Işık ayarlanır ve istenmeyen gölgeler yok edilir.

4.İstenilen görüntü ya da belgeler kesilebilir.

5.Pdf boyutu istenilen boyuta ayarlanır.

  1. Yeniden adlandırılabilir.

7.Oluşturulan tarihe göre klasöre kaydedilir ve saklanır.

8.İstenildiğinde paylaşılabilir.

Nasıl İndirilir?

Google Play üzerinden tamamen ücretsiz indirilebilir. Notebloc olarak arama yaptığınız da karşınıza çıkacaktır. Kullanıcı yorumlarını da inceleyebilirsiniz. Yükle butonuna tıklayarak birkaç dakika içinde kurulum yapabilirsiniz.

Google Play İçin İndir

 

Tıklayınız