Note 9 S Pen Ucunu Nasıl Değiştirebilirim?

0
11

            Samsung note 9 akıllı telefonda kullanılan s pen kalem teknolojisi ile kullanıcılarına yeni özellikler sunmaktadır. Bu kaleme bu işlevselliği veren ise stylus sensör filmi olmaktadır. Oldukça kolay kullanım sağlayan kalem ucu kullanıma bağlı olarak zamanla tahrip olmaktadır. Bu durum söz konusu olduğunda kalemin ucunu yenisi ile değiştirebiliyorsunuz. Kalemin ucunu değiştirmek için yapılması gerekenler oldukça basittir.

            Öncelikle bir cımbız yardımı ile eski uç nazik bir biçimde çıkartılmaktadır. Çıkarılan ucun yerine yeni kalem ucu takılmaktadır. Değiştirilen uç ile ilgili dikkat edilmesi gereken konular ise, bir ucu birden fazla kez kullanmayın bu cihaza zarar verebilir, yeni ucu yerleştirirken çok fazla bastırmayın bu da yeni ucun deforme olmasına neden olabilmektedir. Ayrıca kalemi akıllı telefonunuzda kullanırken aşırı bastırarak kullanmanız hem kalemin ucuna hem de telefonunuza zarar verebilmektedir.

 S Pen Ucun Özellikleri ve Faydaları

            Samsung’un daha önce de kullanıcılarına sunduğu s pen kalem teknolojisi yeni tanıtımını yaptığı Note 9 cihazlarında, daha önceki olduğundan daha gelişmiş biçimde sunulmaktadır. Cihaz da kullanılan yeni kalem eskiye oranla çok daha donanımlı ve işlevsel olmuştur. Kaleme getirilen yenilikler ve genel özellikleri şöyledir.

 1.Bluetooth İle Bağlantı

            Eski kalemlerde ne yazık ki telefon ile arasına mesafe girdiği takdir de kalem işlevselliği yitirmekteydi. Ancak yeni getirilen özellik ile artık s pen akıllı telefona Bluetooth bağlantısı sayesinde, 30 metre uzaklığa kadar bağlantı sağlanabilmektedir. Bu özelliğin ileri ki dönemler de özellikle oyun oynarken kullanıcılara büyük kolaylık sağlayacağı öngörülmektedir.

 2.Kamerayı Kontrol Edebilme Özelliği

            Bir diğer özellik en çok selfie çekilmeyi sevenlerin ilgisini çekecektir. Kalem de bulunan tuş sayesinde artık kullanıcılar Samsung akıllı telefonları ile fotoğraf çekme tuşuna basmadan çok rahat resim çekebilmektedirler. Yani Note 9 akıllı telefonlarında bulunan s pen kaleminde ki tuş ile tıpkı selfie çubuklarında olduğu gibi çekim yapılabilmektedir. Üstelik kalem telefonda denklaşör görevi görmekte ve 10 metrelik bir uzaklıkta bile tek tuşla fotoğraf çekmenize olanak sağlamaktadır. Kalem ile hem ön hem de arka kamerayı kontrol etmek mümkün olmaktadır. Ayrıca sadece selfie çekerken değil, diğer birçok uygulamada bu kalem etkili olmaktadır. Bunlardan en önemlisi özellikle sunum yaparken kullandığınız uygulamaları da artık kalemle kontrol edebilme imkanı sunmaktadır. Uzaktan bağlantı sağlayarak her türlü sunum, dosya ve medya sistemlerini her türlü kontrol, oynatma ve duraklama işlemleri yapılmaktadır. Bu özellik sayesinde kullanıcılar sunum yaparken yalnızca bu kalem yardımı ile sunumu başarılı bir biçimde yapabilmektedir.

 3.40 Saniye Gibi Kısa Bir Sürede Şarj Olabilme Özelliği

            Eski s pen kalem de kullanıcıları en fazla zorlayan ve şikayet ettikleri konu kalemin şarjının çabuk bitmesi ve tekrar şarj olmasını beklemek zorunda kalmaları olmaktaydı. Yeni kalemin en güzel avantajlarından biri, Bluetooth ile bağlanma özelliği sayesinde kalemin şarjında büyük oranda tasarruf sağlanmaktadır. Yeni kalemde çok az enerji harcanmaktadır. Bu harcanan enerji de kalem telefona takıldığı anda telefondan sağlanmaktadır. 40 saniye de şarj olan kalemi kullanıcılar yaklaşık olarak 30 dakika boyunca çok rahat kullanabilmektedir. Son olarak kalem suya dayanıklı olarak üretildiğinden dolayı 1.50 metreye kadar olan derinlikte ki sulara düştüğünde dahi çalışabilmektedir.

Son Konular

 

Forum Sayfasına yönlendirileceksiniz