Note 7’nin Samsung’a çıkardığı zarar 3.1 milyar $

0
318

Bu yılın en büyük skandalları arasında Samsung’un yaz sonunda çıkardığı Galaxy Note 7 cihazı yer alıyor. Çeşitli ülkelerden gelen Note 7 batarya patlamasının ardından kırmızı alarma geçen Samsung, telefonları geri çağırma, onarım, müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkarma gibi politikalar izlese de yaptıkları yanlış onlara pahalıya patladı.

Geçtiğimiz günlerde patlamalar sebebiyle kullanıcı güvenliğinin alarm seviyesine geldiği vakitlerde Samsung şirketi telefonları geri çağırarak batarya onarımı ve daha güvenli olanlarla değiştirme politikasını izlemiş, ancak buna rağmen benzer şikayetlerin gelmeye devam etmesi Note 7 üretiminin durdurulmasına yol açmıştı. Çeşitli telekomünikasyon şirketlerince uygulanan yaptırımlar ve Note 7 satışını durdurma kararları Samsung’u özür dileme noktasına taşıdı. note-7-patlama-mobilgim-2

Ortaya çıkan büyük fiyasko beraberinde büyük bir hayal kırıklığı getirdi ve bu, Samsung için hiç de iyi olmadı. Analistlerce yapılan duyuruya göre yaşanan prestij kaybına bir de işin maddi boyutu eklendi ve dev firmanın 3.1 milyar dolar zarar ettiği açıklandı.

Şimdilerde Samsung eski saygınlığını kazanabilmek için S7 ve S7 Edge üzerinde çalışmalar yapıyor. Benzer şekilde müşteri memnuniyetini eski günlere kavuşturabilmek adına çeşitli kampanyalar düzenliyor.