Note 7 hüsranı Samsung’u Galaxy S8’e hazırlıyor

0
379

Note 7’nin yarattığı şoku üzerinden atamayan ve büyük hayal kırıklığı yaratan Samsung, hatasını çıkaracağı yeni amiral gemisi Galaxy S8 ile telafi etmeyi amaçlıyor.

Kısaca Samsung’un yaptığı hataya değinmek gerekirse; Note 6 yerine direk Note 7 ismini tercih eden, bir önceki modele göre hatrı sayılır geliştirme ve iyileştirmeler yapan Samsung batarya problemi yüzünden büyük bir prestij kaybı yaşamıştı. Her ne kadar telefonları geri çağırma, ardı ardına açıklamalarda bulunmaya ve hatta özür dilemeye mecbur kalmış olsa da oluşan boşluğu bir türlü dolduramadı.

Ancak tüm talihsizlikleri bir kenara bırakıp yeni projeye odaklanan Samsung, kullanıcıların gönlünü 26 Şubat 2017’de almayı planlıyor. Her ne kadar Galaxy S8 modeli özellikleri ve fiyatı hakkında konuşmak erken olsa da hem firma hem de kullanıcılar ortaya mükemmel bir cihazın çıkarılması gerektiğine inanıyor.

Henüz Galaxy S8 ile ilgili sızıntı haber bulunmuyor. Fakat bazı kaynaklar Samsung Galaxy S8’in sahip olabileceği teknik özellikler ve tasarım hakkında çeşitli tahminlerde bulunuyor. Bu kaynaklardan biri de Techdroider.

Hazırladıkları konsept videoda Galaxy S8’i çerçevesiz ekranlı cihaz olarak tanıtıyorlar. Gerçekçi olmak gerekirse, yüksek ihtimalle Samsung böyle bir yeniliğe imza atmayacak, ancak sonraki nesillerin böyle bir görünüme sahip olması muhtemel görünüyor. Teknik özellikler itibariyle S8 , S7’ye kıyasla benzer ekran büyüklüğüyle gelecek. İşlemci olarak Snapdragon’un son teknolojisi tercih edilecek. Bunun yanında bellek değeri olarak 6GB seçilebilir. Kamera noktasında da son zamanlarda çok konuşulan geniş açılı fotoğraf ve video çekebilen çift kamera kullanılacak.

Yazılım alanında ise yine bazı iyileştirmeler ve yeni özellikler sunulacak. Stabil çalışma, daha az güç harcama ve kullanışlı arayüzü cihazı daha tercih edilesi bir hale getirecek.

Ne zaman çıkacak? 

Her sene olduğu gibi yeni modelin 27 Şubatta başlayan Mobil Dünya Kongresi’nde (MWC) tanıtılması bekleniyor. Yine de cihaz tanıtımından önce yapılan sızıntı haberler doğrultusunda S8’in özelliklerine daha erken tarihte ulaşmak olası görünüyor.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Galaxy S8 hakkında konuşmak için çok erken. Ancak gelen bilgiler doğrultusunda sizleri aydınlatmaya devam edeceğiz. Bakalım, Galaxy S8 beraberinde hangi yenilikleri getirecek.