Nokia 3 merak edilen özellikleri

0
2260

Nokia firmasının uzun zamandır uzak kaldığı telefon piyasalarına hızlı bir giriş yapması bekleniyor. Son yıllarda Samsung ve Apple firmalarının hakim olduğu akıllı telefon piyasalarına giriş yapmak için hazırlanan firmanın ürettiği modeller kullanıcılar tarafından merakla beklenmeye başladı.

Nokia 3 merak edilen özellikleri

Firmanın kullanıcıların karşısına çıkartmaya hazırlandığı yeni telefonunda bulunan ekran boyutu 5.3 inçlik boyutu ile dikkat çekmektedir. Özelikle HD ekran çözünürlüğü de bulunacak olan bu telefonda kullanılan Snapdragon serisi 425.

2 GB RAM kapasitesi ile karşımıza çıkacak olan bu telefonda 16 GB dahili depolama alanının bulunması biraz düşük seviyelerde karşımıza çıkıyor. Özellikle piyasalarda son zamanlarda oldukça yüksek hafızalı telefon modellerinin bulunduğunu düşündüğümüz zaman hafıza konusunda sınıfta kalan Nokia firmasının işletim sistemi olarak ise karşımıza Android 7.0 Nougat ile çıkacağı açıklandı.

13 MP arka kamerası ile oldukça başarılı bir çözünürlük kullanıcıların hizmetine sunan firmanın ön kamerada ise tercih ettiği çözünürlük 5 MP ile dikkat çekmeye başladı.

Nokia 3 teknik özellikleri

Orta seviye telefonlar üreterek akıllı telefon piyasalarına giriş yapma hedefinde olan Nokia firmasının 5 modelinde kullanacağı özellikler açıklandı.

5.2 inçlik ekran boyutu tercih edilecek olan bu telefonnun ekran çözünürlüğü ise 720 x 1280 piksel boyutlarında karşımzıa çıkıyor. HD ekran görüntüsü olacak olan bu telefonda kullanılan Yonga seti ise Snapdragon 430. 2 GB RAM kapasitesi bulunan telefonun 16 GB depolama alanı kullanıcıların hizmetine sunulacak. Ancak SD kart desteği ile hafızasının arttırılabilir olması sevindirici bir haber olarak dikkat çekiyor.

Kamera konusunda ise başarılı denecek çözünürlük ile karşımıza çıkacak olan bu modelin arka kamerasında 13 MP çözünürlük bulunurken ön kamerasın yani selfie kamerasında 8 MP çözünürlük bulunmaktadır.

İlginizi çekebilir ;

Nokıa geri dönüyor

Stokları tükenen Nokıa 6 ‘ nın teknik özellikleri