Netflix Nedir?

0
50

Ödül almış olan çeşitli dizileri, filmleri veya belgeselleri internete bağlı olan cihazınızdan izleyebileceğiniz yayın hizmetine Netflix adı verilmektedir. Verilen bu hizmette bir veya iki ekranlı planda, dvd planında ya da 4k video seyredebilmeniz mümkündür. Bunlar için kişilere üç farklı üyelik sunulmaktadır. Temel, standart ve özel olmak üzere üç farklı planda ücretli hizmet sunan Netflix, ilk önce kullanıcılarına ücretsiz ay kullanımı fırsatı sunmaktadır. Daha sonra uygulama için seçeceğiniz plan doğrultusunda ödeme yapmanız gerekir.

190’ın üzerinde ülkede mevcut olan Netflix ile harika içeriklere erişebilmeniz mümkündür. Üstelik seçtiğiniz planı istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. İzlemek istediğiniz en son en güncel diziler üye olduktan sonra elinizin altındadır. Yalnız içeriği bölgelere göre farklılık gösterebilir. Bu farklılık zamanla da değişebilir.

Oldukça geniş bir cihaz yelpazesine sahip olan Netflix; televizyon, bilgisayar ve mobil cihaz üzerinden izlenilebilmektedir. Televizyon üzerinden seyredecekseniz; Smart Tv, Xbox One/360, Playstation 3 veya 4, Blu-ray oynatıcı, Chromecast ya da Apple TV gereklidir. İOS telefon veya tabletler, Android telefon veya tabletler, Windows telefon ya da tabletler Netflix’i izleyebileceğiniz diğer cihazlardır.

Temel, standart ve özel üyelikte farklı fiyatlar uygulanmaktadır. Temelde aynı anda sadece bir cihazdan izlenmeye imkan verilirken; standartta aynı anda iki cihazdan birden yayın seyredilebilmektedir. Özelde ise, dört ayrı cihazdan yayın izlenebilmektedir. Temel üyelikte standart yayın; standartta hd yayın özelliği bulunmaktadır. Özelde hd ve ultra hd yayın kalitesi vardır. İstediğiniz üyeliği satın alabilirsiniz.

 

Tıklayınız