Netflix Nasıl Kullanılır?

0
24

Netflix Nasıl Kullanılır?

Birçok dünya ülkesinde Netflix kullanılmaya yıllar öncesinden başlasa da ülkemizde henüz istenen seviyeye ulaşmamıştır. Netflix nedir birçok insan bunu bilmese de merak edenler için kısaca şu şekilde tanımlanabilir. İnternet ortamı üzerinden film kiralama sistemi olan yöntem hizmet verdiği dünya ülkelerinde online çalışan bir medya içerik sağlayıcı olarak bilinmektedir.

1997 yılı başlarında Kaliforniya’da kurulan sistem buradan Almanya, Avusturalya, İngiltere, Norveç, Yeni Zelanda gibi onlarca dünyanın gelişmiş ülkesinde açılmış ve günümüze kadar büyüyerek gelmiştir. Netflix 2015 yılı ilk çeyreğinde ülkemize girmiş ve kısa zaman diliminde binlerce üyeye ulaşmayı başarmıştır. Netflix kullanım olarak oldukça kolay olup bir kaç adım ilerleyerek erişim sağlamanız olanaklıdır.

Öncelikli olarak siteye giriş yapılması ve üyelik açılması gerekmektedir. Üyelik işlemlerinde tüm kişisel bilgiler eksiksiz doğru olarak doldurulmalı ve kesinlikle asılsız bilgi girişi yapılmamalıdır. Üyelik işlemlerinden sonra site yöneticileri tarafından bilgiler taranmakta uygunluk görüldüğü anda üyeliğiniz açılmaktadır. Netflix’i merak eden birçok insanın aklına ilk gelen soru acaba bağlantı sorunu var mı? kuşkusu takılmaktadır. Sistemde hiç bir aksam bulunmayıp site birçok yazılım tarafından desteklenmektedir.

İnternet tarayıcıları, Google chrome, Safari, İnternet Explorer, android işlemciler öne çıkan destek sağlayıcılardır. Netflix ülkemizde hizmet verdiği için sayısız film ve diziyi kolayca izleme olanağı sunmaktadır. sistem yaklaşık olarak 20 farklı dilde yayın yapmakta olup, ülkemizdeki üyelerine Türkçe dilde hizmet vermektedir.

 

Tıklayınız