Ne alsam; Powerbank

0
696

Akıllı telefonlarda en çok önem verilen konulardan birisi şarj süreleri. Akıllı telefonların tercih edilmesini doğrudan etkileyen şarj süreleri konusunda daha iyi çözümler sunabilmek için birçok markada aslında pil kapasitelerini de bir hayli arttırmaya başladı.

Akıllı telefonların pil kapasitelerinde artışa gidilmesi ilk çözümlerden birisi olarak gösterilebilir fakat bunun dışında da gelişen teknoloji ile beraber gelen yeni çözümlerde yok değil. Pil tüketimi konusunda en etkili çözümlerden birisi ise taşınabilir şarj cihazları kullanmak.

Powerbank olarak bilinen ve hemen her yerde telefonunuzu şarj etmenizi sağlayan taşınabilir cihazlar sayesinde artık akıllı telefonların pil süreleri bir sorun olmaktan çıkıyor. Tabi bu noktada Powerbank seçimleri sorunun çözümü için oldukça önemli. Peki piyasadaki en iyi Powerbank modelleri hangileri? Bakalım.

1.Xiaomi Mi Pro 10.000 mAh Taşınabilir Şarj Cihazı

Akıllı telefonları ile teknoloji dünyasında yer alan markalardan biri olan Xiaomi’nin telefon aksesuarları arasında gösterilen ürünlerden biri olan Xiaomi Mi Pro 10.000 mAh serisi bu alanda en ideal ürünlerden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Tasarım: Öncelikle ürünün tasarımı konusunda biraz bilgi verelim. Genel olarak dikdörtgen bir tasarım benimseyen Xiaomi Mi Pro 10.000 mAh taşınabilir cihazları eski serilere oranlar %42 daha ince bir yapıda. Oval kenarlar ile oldukça şık bir görüntüye sahip olan ürünün ağırlığı ise sadece 223 gram.

Teknik Özellikleri: Genel olarak beğeni toplayan ideal tasarımdan sonra gelelim ürünün teknik detaylarına. Cihaz beraberinde gelen 5V’luk adaptör ile şarj olmakta. Tam dolum için gereken süre ise 6 saat. 6 saat içerisinde 10.000 mAh kapasitesini tamamen dolduran ürün hızlı şarj desteğine sahip ve USB Type-C bağlantılarını kullanıyor.  Hızla şarj desteği tercih edilirse 3,5 saate tam kapasite dolan cihazın bu özelliğini ise pek kullanmanız tavsiye edilmiyor. Şarj konusunda ise cihazın durumuna göre Xiaomi Mi Pro 10.000 mAh şarj seçeneklerinin de değiştiğini belirtelim. Eğer akıllı saat gibi bir ürün şarj ediyorsanız bu durumda şarj voltajı otomatik olarak düşürülüyor.

Fiyatı: 130 – 150 TL

2.Samsung 10200 mAh Fast Charger Şarj Cihazı

Samsung’un bu alanda en çok tercih edilen ürünlerinden biri olan taşınabilir cihazları yine hızlı şarj desteği ile beraber gelmekte.

Tasarım: İlk olarak modelin gövde malzemesinden bahsedelim. Alt ve üst kısımlarında plastik madde kullanılan taşınabilir cihazların genel kasa maddesi ise alüminyum olarak karşımıza çıkıyor. Bir hayli sağlam olan modelin boyutları ise Xiaomi ile karşılaştırıldığında biraz büyük kalıyor. Yine dikdörtgen yapıda bir tasarıma sahip olan cihazın ağırlığı ise 290 gram olarak belirlenmiş.

Teknik Özellikler: Teknik özellikler konusunda Samsung 10200 mAh Fast Charger serisi biraz daha başarılı. Öncelikle seride hızlı şarj desteği bulunuyor. Standart şarj değerinde 5V ile şarj sunan cihaz hızlı şarj değerinde ise 9V değerine kadar çıkabiliyor. Bunun yanında hızlı şarj ile 3 saat 20 dakika gibi bir sürede şarj olabilen serin üzerinde yer alan 4 LED sistemi pil doluluk oranını da göstermekte. 10.200 mAh değerinde kapasiteye sahip olan taşınabilir cihazın birkaç kere şarj imkanı sunduğunu da söylemek gerekiyor.

Fiyatı: 160 – 170 TL

3.Sony Cp-S15s Taşınabilir Şarj Cihazı

Sony’nin taşınabilir şarj cihazlarından biri olan Sony Cp-S15s serisi kapasitesi ile öne çıkan modellerden bir tanesi.

Tasarım: Tasarım konusunda önceki modellere göre Sony Cp-S15s serisinin biraz daha kalın biraz daha kaba bir tasarıma sahip olduğunu söylemek gerekiyor. Kalın uzun bir yapıda olan taşınabilir cihazın ağırlığı da yine ilk iki modele göre oldukça fazla. Öyle ki modelin ağırlığı 390 gram değerinde.

Teknik Özellikler: Bu konuda Sony Cp-S15s serisinin en çok dikkat çeken özelliğinin pil kapasitesi olduğunu belirtelim. 15.000 mAh değerine kadar pil kapasitesi sunan cihazların standart USB şarj sistemi bulunuyor. Çıkış değeri ise maksimum olarak 3.9A değerinde olan cihaz ne yazık ki hızlı şarj desteği de sunmuyor. Fakat yüksek pil kapasiteleri ile ürünü bir kademe öne çıkarmakta. Bunun dışında serinin en büyük özelliği aynı anda iki cihazı şarj edebiliyor oluşu. Bu sayede aslında kaybedilen vakit kazanılmış oluyor.

Fiyatı: 170 – 200 TL

4.Xiaomi 20000 mAh Taşınabilir Şarj Cihazı

Bir başka Xiaomi ürünü olan Xiaomi 20000 mAh şarj cihazı yine taşınabilir cihaz kapasitesi ile dikkat çekmekte.

Tasarım: Uzun dikdörtgen yapıda bir tasarıma sahip olan Xiaomi 20000 mAh serisi eski modellere göre farklı olarak plastik malzemeden üretilmiş. Bu sayede daha hafif olması sağlanan modelin ağırlığı ise sadece 338 gram. Bununla beraber seride çizilmeye ve kaymaya karşı koruyucu yüzey bulunuyor.

Teknik Özellikleri: Teknik özellikler konusunda modelin en çok dikkat çeken özelliği 20.000 mAh kapasitesinde olması. Bu sayede defalarca akıllı telefonları şarj etmeye yarayan cihaz her ürün desteğine sahip. Bu sayede Xiaomi 20000 mAh ile laptopları bile şarj edebiliyorsunuz. Hızlı şarj desteği de bulunan cihazın maksimum olarak 5.1V değerine çıktığını da söylemek gerek.

 Fiyatı: 115 – 130 TL

5.Samsung 8400 mAh ve 11300 mAh Taşınabilir Şarj Cihazı

Genel olarak aynı kasa yapısını kullanan fakat farklı batarya kapasiteli olan bu iki modelde listeye son sıradan girmeyi başarıyor.

Tasarım: Tasarım konusunda oldukça beğeni toplayan bir görselliği bulunan cihazın dikdörtgen yapısının yanı sıra dahili USB kablosu bulunması da oldukça şık bir tasarıma sahip olmasını sağlıyor. Bunun dışında modelin ağırlığı ise 265 gram.

Teknik Özellikleri: Teknik özellikler konusunda da yine standart ürünler arasında gösterilen Samsung 8400 mAh ve 11300 mAh serileri çıkış olarak 5V değerini desteklemekte. Birçok tablet ve telefona uyumlu olan cihazlar yine en çok tercih edilenlerden.

Fiyatı: Fiyatlar konusunda ise Samsung 8400 kapasiteli model 65-70 TL arası 11.200 kapasiteli model 80-100 TL arası değişmekte.