Mobil İnternet Ana Sayfamı Nasıl Değiştiririm?

0
16

Günümüzde aklımıza takılan bir şeyi öğrenmek ya da merak ettiğimiz bir konuda bilgi sahibi olabilmek için ilk tercih ettiğimiz şey internet üzerinden araştırma yapmaktır. Google işletim sistemi ise, internet üzerinden yaptığımız bu araştırmaları kayıt altına alarak, her Google sayfasını açtığımızda arama yaptığımız sayfaları karşımıza çıkartmaktadır. Fakat kimi Android kullanıcıları, telefonlarının hep aynı siteye girmesi durumundan hoşnut olmamaktadır. Cep telefonu üzerinden kullanıcıların Google Chrome sayfasına girildiğinde kişinin kendi istediği internet sayfasının açılması için telefonu üzerinden izlemeleri gereken birbirinden farklı iki adet yol vardır.

Bunlardan ilki;

  1. Manuel Olarak Ana Sayfa Değiştirme Yöntemi:

Android kullanıcıları google ana sayfalarını değiştirmek için manuel yöntemlerden faydalanabilmektedirler. Bu manuel yöntem için kullanıcıların öncelikle google crome ana sayfasına girmeleri gerekmektedir. Ardından internet sayfası linkinin bulunduğu satırın hemen sağ yanında bulunan üst üste 3 nokta olan işarete basılmalıdır. Bu tuşa basıldığı zaman sistem otomatik olarak menü sekmesini açacaktır.

Açılan bu sayfada ise genellikle en son satırda yer alan ayarlar sekmesi tıklanır. Buradan da açılan sayfada karşımıza çıkan Ana sayfa sekmesi tıklanır. Burada dikkat edilmesi gereken ana sayfa sekmesinin açık olarak işaretli olmasıdır. Aksi durumda işlem yapılamamaktadır. Açık olarak işaretli olan ana sayfa sekmesi kişinin tercihine göre istenilen bir web sitesi girilerek bu sayfa kaydedilir ve işlem tamamlanır.

  1. Otomatik Olarak Ana Sayfa Değiştirme Yöntemi:

Bir diğer ana sayfa değiştirme yöntemi ise otomatik olarak değiştirmedir. Otomatik olarak ana sayfa değiştirme nasıl olur? sorusunun cevabı olan bu yöntem; cep telefonu üzerinden direkt olarak ayarlar kısmı açılır. Ardından açılan sayfada uygulamalar sekmesine basılır. Açılan sayfada ise varsayılan tarayıcınız olan safari kısmı seçilir.

Sonrasında açılan sayfada ise varsayılan tüm tarayıcıları temizle tuşuna basılır. Bu şekilde tüm tarayıcıların kaydı silinir. Bu aşamadan sonra ise, kullanmak istediğiniz tarayıcıyı seçmeniz gerekmektedir. Bu konuda dikkatli davranmalı ve kendi isteğinize göre bir web sayfası kaydetmeniz gerekmektedir. Açılan sayfada isteğinize bağlı olarak bir web sitesi linki giriniz ve ardından da bu linkin cep telefonu tarafından kaydedilmesi ve her aramada ilk olarak ana sayfada çıkması için bu linki kaydediniz. Bu web sitesi linkini kendiniz seçebileceğiniz gibi, sistemin size otomatik olarak sunduğu linklerden de yararlanabilirsiniz.

Kaydetme işlemi tamamlandıktan sonra, cihazınızı dilerseniz kapatıp açarak bilgilerin yenilenmesini ve işlemin tamamen sorunsuz bir şekilde tamamlanmasını sağlayabilirsiniz. Bu aşamayı atlar iseniz, ilerleyen dönemde sistem hata verebilmektedir.

 

Tıklayınız

4.5G Kullandığımda İnternet Paketim Çabuk Biter Mi?

İnternet paketi yetmiyor diyenlerin alabileceği önlemler