MineCraft benzeri oyunlar indir |Android

0
774

Minecraft uygulaması, dünya genelinde en çok indirilen ve mobil cihazlarda oynanan blok kırma, yerleştirme ve strateji oyunlarından biri. Ancak uygulama ücretli olduğundan herkes tarafından indirilemiyor. Kendine has farklı bir tarzı olan ve sanal dünya olarak da adlandırabileceğimiz Minecraft benzeri oyunlar arıyorsanız bu listemizden yararlanabilirsiniz. Android cihazınıza bu macera oyununa alternatif uygulama indirmek istiyorsanız aşağıdaki uygulamaları telefonunuz veya tabletiniz için deneyebilirsiniz. İşte Android için indirebileceğiniz Minecraft gibi oyunlar…

  • Multicraft II 

multicraft-ii-logoMinecraft’a oldukça benzeyen Multicraft II uygulaması, kullanıcılara ücretsiz indirmek ve oynamayı vaad ediyor. Gerçekçi görünüm, map generator, uçma ve hızlı koşma, single play (tek oyunculu) ve multiplayer (çok oyunculu) gibi özelliklere sahip olan, Minecraft’tan esinlenerek geliştirilen bu uygulamayı severek oynayabileceğinizi düşünüyoruz.

Puan: 4.0 (İNDİR) 

 

  • The BlockHeads

the-blockheads-logoHer ne kadar Minecraft ile aynı listede yer alsa bile oyun içi özellikler, Block Story’nin biraz daha farklı olduğunu ortaya koyuyor. 1 milyondan fazla indirme sayısı, 5 üzerinden 4 puan almış olması uygulamayı kaliteli kılıyor. Dağ, orman, çöl, ova, mağara, hayvanlar ile hazırlanmış Block Story uygulaması oldukça detaylı ve oyunda bir son yok diyebiliriz.

Puan: 4.1 (İNDİR)

 

  • Roblox

roblox-logo İçerisinde binlerce kullanıcının bulunduğu, Online olarak oynayabileceğiniz bir macera oyunu. 3D görünüme ve biraz daha teknolojik araç ve gereçlere sahip olan Roblox, arkadaş çevrenizle iyi vakit geçirmenizi sağlayabilir. Oyun içi satın alma özelliğinden faydalanarak daha hızlı gelişebilir ve karakterinizin görünümünü dilediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz.

Puan: 3.9 (İNDİR)

 

  • Block Story

blockstory-logo Block Story, Minecraft’tan ilham alınarak geliştirilmiş, keşif ve macera oyunu. İçerisinde ejderha da olmak üzere 30 farklı yaratıkla arkadaşlık kurabileceğiniz uygulama, size yepyeni ve yaratıcılığınza kalmış zevkli bir dünya sunuyor. Yeni biyomları keşfedin, level atlayarak karakterinizi güçlendirin ve nadir eşyaları aramaya koyulun.

Puan: 4.1 (İNDİR)

 

  • iLands

ilands-logo  Tek limit yaratıcılığınız sloganıyla, Google Play Store’daki yerini alan iLands uygulaması, orta derecede, geliştirilmeyi bekleyen bir uygulama. Arkadaşlarımızla oynayabileceğimiz ve blockları kullanarak yeni inşalar oluşturabileceğimiz iLands uygulaması, survival kategorisinde yer alıyor.

Puan: 3.4 (İNDİR)

 

  • Worldcraft

worldcraft-logo  Kendi haritanızı yaratabilir, ister tek başınıza isterseniz multiplayer olarak oynayabilirsiniz. Worldcraft oldukça geniş kapsamlı ve belki de bu listede yer alan en iyi craft uygulamalarından biri. Ücretsiz olarak oynayabileceğiniz Worldcraft, 5 milyondan fazla indirme sayısıyla başarılı bir oyun olduğunu ortaya koyuyor.

Puan: 4.0 (İNDİR)

 

  • Guncrafter

guncrafter-logo Adından da anlaşılacağı üzere, Guncrafter uygulamasında silah yaratıyor ve rakibimize karşı atağa geçiriyoruz. Online olarak oynanan Guncrafter uygulaması, farklı bir tarza sahip. Yani blok kırma, ev yapma gibi bir durum söz konusu değil. Yalnızca sahip olduğumuz silahlarla düşmanı alt etmeye çalışıyoruz. Rastgele eşleştirme ile 5 saniye içerisinde karşımıza çıkan düşman ile mücadele ediyoruz.

Puan: 4.2 (İNDİR)

 

  • Pixel Gun 3D

pixel-gun-3d-logo   Pixel Gun 3D, eğer aksiyon oyunlarından hoşlanıyorsanız severek vakit geçirebileceğiniz bir uygulama. Üstüne bir de Minecraft’a olan benzerliği eklenince tadından yiyemeyeğinizi düşünüyorum. Survival, Deathmatch, Bayrak çalma gibi macera dolu modlar bulunuyor. Bir bölümde maksimum 8 kullanıcı oynayabiliyor. Büyülü yay, M16, Desert Eagle gibi silahlara sahip olduğunuz oyun oldukça geniş kapsamlı.

Puan: 4.3 (İNDİR)

 

  • Survival Craft

survivalcraft-logo Minecraft’a benzerliği ile bilinen Survival Craft ücretli bir uygulama. 8.99 TL karşılığında sahip olabilirsiniz. Daha keskin bir görünüme sahip uygulamada yüzlerce blok, onlarca canavar ve farklı biyomlar mevcut.

Puan: 4.3 (İNDİR)

 

Listemizde eksik olduğunu düşündüğünüz, tavsiye edebileceğiniz Minecraft benzeri bir oyun var mı?