Metal kasalı akıllı cep telefonlar serisi

0
4250

5- Samsung Galaxy J 2016 Serisi

Akıllı telefon piyasasındaki teknolojilerin artık koşmaya başladığı dönemde, plastik kasalarla tanıdığımız Samsung da metal kasalı telefonlara önem vermeye başladı. Samsung Galaxy J510, Galaxy J5 Prime, Galaxy J710, Galaxy J7 Prime modelleri de metal kasadan oluşuyor.

Samsung Galaxy J510 serisinde 4 çekirdek işlemci 1.2 gHz frekansında çalışıyor. 16 GB dahili hafızaya sahip olan cihazı 128 GB a kadar arttırabiliyorsunuz. Ayrıca cihazda 2 GB RAM bulunuyor.

5.2 inç ekran boyutuna sahip olarak gelen cihazın orta kasası metal, arka kapağı plastik şeklinde. SuperAmoled ekranın nimetlerini bize sunan cihazın ekranı oldukça parlak ve canlı.

Cihazın ön kamerası 5 Megapiksel kalitesinde gelirken arka kamerası 13 Megapiksel kalitesinde bizlere sunuluyor. Ayrıca cihazın hem ön hem de arka kamerasında flaş ışığı bulunuyor.

Samsung Galaxy J710 modelinde ise 8 çekirdekli gelen işlemci 1.6 gHz işlemci hızında çalışıyor. 2 GB RAM ile gelen cihazın dahili hafızası 16 GB boyutunda. 128 GB a kadar arttırılabilen hafızanın yanı sıra Mali-T830 Grafik İşlemcisi kullanılıyor.

Android 6 Marshmallow sürümü ile gelen modeller Android 7 kullanır mı bilinmez ancak birçok kullanıcıyı tatmin edecek cinsten.

Müzik dinleyen, Sosyal ağlarda sıklıkla zaman geçiren fotoğraflar ve videolar çekmeyi seven kullanıcılar için kesinlikle Samsung Galaxy J7 modellerini öneriyoruz.