Metal kasalı akıllı cep telefonlar serisi

0
4250

3- Samsung Galaxy A8 2016 Serisi

Metal kasalı telefonların aslında ilk başında gelmesi gereken yeni Samsung Galaxy A8 modeli segment farklılığından dolayı 3. Sırada yer alıyor. Akıllı cep telefonu alırken arka kapağında metal olmasını isteyen kullanıcılar için bulunmaz Hint kumaşı olan cihaz tamamen yekpare metal kasadan oluşuyor.

Ekran boyutu olarak tıpkı Note5 serisindeki gibi 5.7 inç ekran kullanan cihazın arka kamerası 16 Megapiksel kalitesinde gelirken ön kamerası 8 Megapiksel kalitesinde fotoğraflar ve videolar çekiyor.

Çift sim kart özelliği sayesinde cihaza 2 adet whatsapp hesabı kurabiliyoruz. Ayrıca iş hattı ve özel hattını ayrı tutmak isteyen kullanıcılar için de harika bir özellik bu cihazla birlikte geldi. Güvenli Klasör adını verdiği bu yeni teknoloji sayesinde kullanıcılar 2. Whatsapp hesabını cihazdan gizleyebiliyorlar ve Güvenli Klasör seçeneğine girmeden gelen mesajları göremiyorlar.

Tıpkı Note 5 modelinde olduğu gibi 2.1 gHz hızında çalışan 8 çekirdekli işlemciye sahip olan cihazda 3 GB RAM kullanılıyor. 32 GB dahili hafıza ile gelen cihazın 2. Sim kart slotunda hafıza kartı yuvası da yer alıyor. Yani ya çift sim kartlı kullanacaksanız hafıza arttırılamıyor ancak bir sim kart ile kullanacaksanız cihazın hafızasını 256 GB boyutuna kadar arttırabiliyorsunuz.

Parmak izi okuma, Hızlı şarj, Kablosuz şarj gibi üst segment özellikleri de barındıran Samsung Galaxy A8 modelinde 2.5D kavisli cam kullanıldı. Bu cam sayesinde yüksek çözünürlükte izlediğimiz videoları daha dinamik bir yapıda izleyebiliyoruz.

3600 mAh batarya kullanılan cihaz çift hat olarak ortalama bir kullanımda 1 günü rahatlıkla çıkarıyor.