Metal kasalı akıllı cep telefonlar serisi

0
4251

2- Samsung Galaxy S7 Edge / S7

Listemizin 2. Sırasında yer alan Samsung Galaxy S7 Edge ve S7 modelleri ise Samsung tarihinde ilk su geçirmeyen metal kasalı telefon unvanına sahip.

IP68 sertifikasıyla gelen cihaz, 1.50 metreye kadar yarım saat boyunca suya ve toza karşı dayanıklılık sağlamakta. Galaxy S7 Edge modelinde 5.5 inç ekran kullanılırken Galaxy S7 modelinde 5.1 inç ekran kullanılıyor.

Galaxy S7 Edge modelinin yan ekranına kısa yol olarak sıklıkla kullandığımız menüleri, sık görüştüğümüz kişileri, en fazla kullandığımız uygulamaların widget larını ekleyebiliyoruz.

Galaxy S7 Edge / S7 modellerinde ilk defa Dual Piksel teknolojisi kullanıldı. Megapiksel teknolojisine göre daha fazla keskinlik sunan teknolojiyle birlikte Galaxy S7 Edge / S7 modellerinin arka kameraları 12 Dual Piksel boyutunda geliyor. Cihazların ön kameraları ise 5 Megapiksel kalitesinde fotoğraf / videolar çekiyor.

2.3 gHz + 1.6 gHz işlemci hızında çalışan metal kasalı Galaxy S7 Edge / S7 modellerinde Exynos 8890 işlemci kullanıldı. 4 GB RAM barındıran cihazların dahili hafızası ise 32 GB boyutunda. Metal kasalı olup hafıza kartı ile arttırılabilen Galaxy S7 Edge / S7 modelleri 200 GB a kadar hafıza kartı desteği ile sunuluyor.

Galaxy S7 Edge modelinde pil 3600 mAh ile gelirken Galaxy S7 modelinde pil 3000 mAh kullanıldı. Ayrıca parmak izi okuma, kalp ritmi ölçme gibi özelliklere sahip olan cihaz birçok kullanıcı kitlesine hitap ediyor.