Metal kasalı akıllı cep telefonlar serisi

0
4251

Merhaba sevgili mobilgim okurları. Tarafımıza ulaşan mailleri göz önünde bulundurarak siz değerli ziyaretçilerimiz için metal kasalı akıllı cep telefonlarını incelemeye aldık. Cep telefonu alırken en çok dikkat edilen ilk faktörün kasa yapısı olduğundan sizler için yararlı bilgiler sunacağız. Bu Yazımız sürekli güncellenecek her yeni gelen serilerde çelik kasalı telefonları haberdar edeceğiz.

Lafı çok uzatmadan hemen modelleri incelemeye başlayalım.

Suya ve toza dayanıklı telefonlar serisi için tıklayın

1-Samsung Galaxy Note 5 (2499 TL – 2799 TL)

Listenin ilk sırasında olmayı hak eden Samsung Galaxy Note5 modeli Amerika’da yapılan bir ankete göre yılın en çok sevilen telefonu seçilmişti. Ayrıca kullanmış olduğu Exynos 7420 işlemcinin de birçok performans testlerinde 1. seçildiği gözlemlenmiştir.

2.1 gHz işlemci hızında çalışan cihazda 4 GB RAM bulunuyor.32 GB dahili hafızaya sahip olan Galaxy Note 5 modelinde hafıza kartı yuvası bulunmuyor. Birçok kullanıcı hafıza kartı girişinin olmamasını eksik bir nokta gibi görüyor ancak farklı bir kullanıcı kitlesi ise olası donanım arızaları ve virüs bulaşmasına karşın bu kararı doğru buluyor.

Samsung Galaxy Note 5 modelinin orta kasası metal gelirken, arka kapağı cam tasarım ile geliyor. Orta kasada kullanılan metal oldukça dayanıklı ve kullanıcılara uzun ömürlü bir kullanım kalitesi sunuyor.

16 Megapiksel arka kamera, 5 Megapiksel ön kameraya sahip olan cihaz f/1.9 diyafram açıklığına sahip.4K video çekmemize olanak sağlayan Galaxy Note 5 modelinin ekranı 2K kalitesinde geliyor. SuperAmoled ekrandan oluşan cihaz rakiplerine nazaran bizlere daha parlak ve daha canlı bir görüntü sunuyor.

3000 mAh bataryaya sahip olan Samsung Galaxy Note5 yekpare kasaya sahip olduğundan, bataryayı değiştiremiyoruz. Bataryada çıkacak olası bir arızada ise bulunduğumuz ildeki Samsung servisinin yolunu tutabiliriz.

S-Pen olayı zaten Note serisinin olmazsa olmazlarından. Note5 modelindeki kalemin özellikleri bir önceki modellere göre daha da gelişmiş durumda. Örneğin avuç içinizi ekrana dayayarak kalem ile yazı yazabiliyoruz. Ayrıca kalem ile aldığımız bir numarayı direk Eyleme Bağla seçeneği ile arayabiliyor, mesaj atabiliyor, konum sorgulatabiliyor, mail atabiliyor veya yapılacaklar listesine ekleyebiliyoruz.