Mesajlarımı messenger uygulamasından nasıl kaldırırım?

0
937

Dünyanın en büyük sosyal medya uygulamalarından biri olan Facebook akıllı telefonların çıkmasıyla beraber popülerliğini biraz daha artırmayı başardı. Artık akıllı telefonların en çok kullanılan uygulamalarından biri olduğunu bildiğimiz Facebook’un kullanıcılara sunduğu tek ayrıcalıkta ana uygulama olmadı. Bunun dışında Facebook akıllı telefon kullanıcıları için anlık mesajlaşma uygulamaları da yayınlamıştı.

Messenger adı verilen anlık mesajlaşma uygulaması da en az Facebook kadar ilgi gördü. Her sene en çok indirilen akıllı telefon uygulamalarından biri olan Messenger’ın bu yükselişinde ise elbette güncellemelerin etkisi oldukça büyük. Düşündüğünüzde ilk versiyonu ile şimdiki versiyonu arasında epey bir fark olan Messenger uygulamasının en çok konuşulan güncellemelerinden birisi de mesajlarım güncellemesi olmuştu.

Mesajlarım Messenger Üzerinden Kapatma

Güncelleme sonrasında Messenger artık normal mesajlarınızı da uygulama üzerinden göstermeye başlamıştı. Yani telefonunuza gelen SMS artık Messenger üzerinden görüntülenebiliyor. Yayınlandığı andan itibaren eleştirilere neden olan sistemde Messenger’a yükleme sırasında SMS görüntüleme izinlerini verdiyseniz zaten otomatik olarak mesajlarınız uygulama içerisinde de görüntüleniyor.

Fakat baktığınız da hem Messenger mesajları hem de gelen SMS mesajlarının aynı ekran üzerinden görüntülenmesi mesajlar arasında karışıklığa neden olmakta. Zaten birçok kullanıcıda bu yüzden Messenger’ın mesaj gösterme özelliğini kapatmak istiyor. Peki Messenger üzerinden SMS görüntülemesini nasıl kapatabiliriz? Bakalım.

  • Şimdi öncelikle Messenger uygulamasına girmeniz gerekli. Ardından uygulamanın sağ üst kısmında yer alan “profil” sekmesine girmeniz gerekecek.
  • Profil sekmesine girdiğinizde uygulama ayarları karşınıza gelecektir.
  • Bir sonraki işlemimizde ise açılan menü üzerinden “SMS” sekmemize giriş yapıyoruz.
  • SMS ayar sekmesine girdikten sonra güncellemeden sonra artık bu ekranda “Messenger’da SMS” özelliğini göreceksiniz.
  • Eğer mesajların Messenger üzerinden görüntülenmesine izin verdiyseniz bu alanda çubuğun sağ kısımda olduğunu ve mavi yani açık konumda olduğunu göreceksiniz.
  • Messenger mesajları gösterme özelliğini kapatmak için ise bu çubuğu sola doğru çekip kapalı duruma getiriyoruz. Ardından bize varsayılan mesaj uygulamamızı seçmemizin istendiği bir ekran gelecek. Bu ekran üzerinden kendi telefonunuzun mesajlaşma uygulamasını seçin.

Mesajları Messenger Üzerinden Görme

Bu işlem içinde yine aynı yolları izleyeceğiz.

  • Messenger profil kısmına girin
  • Ardından SMS menüsünü seçin
  • Daha sonra Messenger’da SMS kısmını açık konuma getirin. Yukardaki detaylı anlatıma ek olarak sadece çubuğu yeniden açık konuma getirmeniz yeterli olacaktır. Varsayılan olarak da Messenger’ı mesaj uygulaması olarak seçmeniz gerekebilir.

 

Tıklayınız