Super Mario Run Android’e ne zaman gelecek?

0
354

Adından ilk defa iPhone 7 etkinliğinde söz ettiren Super Mario Run uygulamasının detayları ortaya çıktı. Tim Cook’un geçtiğimiz günlerde Doğu Asya ziyareti kapsamında oynadığı Nintendo çıkışlı Mario oyununun Play Store ve iTunes mağazalarında indirilmeye hazır hale gelmesi Aralık olarak belirlendi.

Pokemon Go uygulamasını yayımlayarak yaza damgasını vuran Nintendo, kış hazırlığını Super Mario Go ile yapıyor. iOS platformunda uygulama sayfası bulunan oyunun şuan için Android ile ilgili bir görseli mevcut değil. super-mario-run

Super Mario Go nedir, nasıl oynanır? 

Çocukluğumuzun vazgeçilmez ateri oyunlarından biri olan Super Mario günümüz teknolojisiyle birleştirilerek, daha farklı bir deneyim yaşatılacak şekilde geliştirildi. Üç farklı moddan oluşan uygulamada tekli, online ve mantar krallığı şeklinde seçenekler bulunuyor.

Android apk sürümü var mı ? 

Mario oyununun çıkış tarihi Aralık olarak belirlendi. Şuan için Google Play Store’da indirme bağlantısı olmadığı gibi, apk dosyası da mevcut değil.

Ücretli mi olacak? 

Adından bahsedildiği zamanlarda ücretli olacağı düşünen uygulama ile ilgili şüpheler ortadan kalktı ve Mario’nun ücretsiz olarak mağazalarda indirilmek üzere yayımlanacağı ortaya çıktı. Ancak yine de oyun içerisinde uygulama içi satın alma özelliği olacak.