LG klavye ayarları

0
2764

LG modellerinde klavye aracını kullanarak mesaj yazma, SMS gönderme, kaydolma, internette gezinme, komut yazma gibi pek çok işlem gerçekleştirebiliyoruz. Bu yazımızda içerisinde harf, rakam ve çeşitli karakterleri barındıran LG klavyenin nasıl kullanıldığından bahsediyoruz. LG ile yeni tanışanlar ve klavyenin bilinmeyen özelliklerini öğrenerek aktif bir biçimde keyboard kullanmak isteyenler için hazırladığımız bu yazıda temel ayarlar ve basit ayrıntılara değiniyoruz.

Klavye yapısı:

lg-klavye-mobilgim-10

1- Harf büyütme 

lg-klavye-mobilgim-2 Klavyede yer alan Shift simgesine basılı tutarak tüm harfleri büyük yazın.lg-klavye-mobilgim-1

2- Simgelere geçiş yapma

lg-klavye-mobilgim-3 Sol alt kısımda bulunan bu işareti kullanarak sayı, sembol, soru işareti, nokta, virgül ve diğer çeşitli karakterlere ulaşın.

lg-klavye-mobilgim-4

3- Diğer karakterler 

lg-klavye-mobilgim-5 ile diğer karakter sayfalarına geçiş yapın.

4- Klavye dili değiştirme

lg-klavye-mobilgim-6Mesajlaşırken yanlışlıkla dil değiştiren kullanıcılar bu işlemi geri almak için: Telefon klavyesi İngilizce olmuşsa mavi ile çerçevelenmiş yazı diline basılı tutarak istenen Giriş dilini seçme işlemini uygulayabilir.

5- Hızlı Ayarlar Seçeneği
lg-klavye-mobilgim-7Ayarlar simgesi yerine yeni bir işlev atamak için çark simgesine basılı tutun. Ses kaydı yollama, çizim yapma, kopyalama işlemleri fonksiyonlarını kullanın.

6- Uzun boşluk bırakma

lg-klavye-mobilgim-8Birden fazla boşluk bırakmak için boşluk tuşuna birden fazla basmak yerine, basılı tutun ve sağa sola kaydırma yaparak boşluk oranını belirleyin.

7- Karakterleri hızlı seçmek
lg-klavye-mobilgim-9 Diğer karakter sayfasını açmak yerine örneğin: @ işaretini seçmek için A işaretine basılı tutmanız yeterli.

8- Mesaja dosya eklemek

lg-klavye-mobilgim-11

Sağ kısımda bulunan ataç işaretini kullanarak iletinizin içine dosya ekleyin.

9- Satır atlatma

lg-klavye-mobilgim-12Bir alt satıra geçmek için Enter (Giriş) simgesini kullanın.

 

10- Noktalama işaretleri

Nokta, virgül, ünlem, üç nokta, soru işaretine ulaşmak için simgeye basılı tutun.

lg-klavye-mobilgim-14

11- İfadeler

lg-klavye-mobilgim-15 İkonunu kullanın.

LG klavye ayarları, … simge nerede , nasıl kullanabilirim, nerede bulunur gibi sorunlarınız için yorum panelini kullanabilir, mevcut problemleri bizimle paylaşabilirsiniz.