LG G6’a dair ilk bilgiler

0
605

Akıllı telefonların teknoloji piyasasına girmesiyle beraber teknoloji markaları da bir bir akıllı telefonlara yönelmeye başladı. Her ne kadar bu alanda Apple, Samsung gibi dev markalar ön plana çıkmış olsa da bunun yanında diğer birçok teknoloji devi markanın da aslında akıllı telefon pazarında kendisine göre bir kullanıcı kitlesi olduğunu da söylemek gerekiyor. Bu markalardan birisi de LG. Sektörde G serisi akıllı telefonları ile başarı yakalamayı amaçlayan firma özellikle G4 serisinden sonra ise yavaş yavaş istediği başarıyı yakalamaya başlamıştı. LG’nin sır gibi sakladığı LG G6 cep telefonunu ne zaman çıkacak? bu konu da araştırmalarımız sürüyor. Beklenen özelikleri sıralayacak olursak.

LG G6 Tasarım

Hem tasarımı hem de özellikleri ile beğeni toplayan LG G4 serisinden sonra aynı etkiyi yapamayan LG G5 serisinin gelmesi her ne kadar markanın bu alanda bir tık eleştiri almasına neden olsa da şimdilerde LG’nin yeni seri amiral gemisi LG G6 üzerinde çalışmalara başlaması da tüm bu olumsuzlukları geride bırakacağını gösteriyor. Aklıma gelen tek soru ise LG G5’te kullanılan Aksesuarlar G6’da Kullanabilecekmiyiz?

Teknik Özellikleri Nasıl Olacak?

Muhtemelen diğer birçok markanın amiral gemisi serilerinden önce piyasaya çıkacağı düşünülen LG G6 akıllı telefonlarının biraz daha erkene çekilmesi ise aslında daha fazla özelliğinin ortaya çıkmaya başlamasına neden oldu. Tüm bunlarla beraber G5 serisine göre daha oturaklı bir model olması beklenen yeni LG G6 akıllı telefonlarının belli olan ilk özellikleri ise iddialara göre şöyle sıralanıyor;

Ekran Türü: IPS LCD Kapasitif Dokunmatik Ekran

Ekran Boyutu Çözünürlük: Ekran Boyutu konusunda 5.3” inç tercihi yapacağı beklenen modelin çözünürlük değerinin ise 2560 X 1440 olması bekleniyor.

Piksel Yoğunluğu: 554 PPI

Donanım Özellikleri: Yeni nesil Snapdragon 835 işlemci serisi, Muhtemelen 6 GB Ram bellek, 64-128 GB Arası dahili hafıza.

Kamera Özellikleri: 12 Megapiksel ön kamera, ön kameranın teknolojileri hakkında henüz net bilgiler elde edilmiş değil, 16 MP, 29 mm f/1.8 + 16 MP 12 mm f/1,8 çift arka kamera sistemi olması bekleniyor. Ayrıca çift arka kamerada iPhone telefonlarda gördüğümüz panorama ve HDR modlarının da olması beklentiler arasında yer almakta.

Dayanıklılık: Yeni nesil Gorilla Glass 5 camlarının kullanılacağı düşünülüyor.

LG G6′ sizin beklentileriniz nelerdir? En çok hangi özelliği için Bu telefonu almak isterdiniz? hemen bir tartışma başlatın.

Diğer haberlerimiz için;

LG G6 modüler yapı ile mi gelecek?