LG G6 modüler yapı ile mi gelecek?

0
471

Geçtiğimiz yıl diğer telefon üreticilerine nazaran daha farklı bir politika izleyip, modüler yapıda mobil cihazların habercisini veren LG, isteneni elde edememiş ve yepyeni bir ürün ortaya çıkarmasına rağmen hayal kırıklığı yaratmıştı. Tercih ettiği farklı dizayn ve konseptin hedeflenen etkiyi yaratmaması üzerine LG almış olduğu yeni kararla LG G6’nın modüler olmayacağını açıkladı.

LG G6 , G5’ten farklı olacak 

LG, G5 modelinin tanıtımıyla teknolojik alanda öncü olmayı ve çıkacak yeni cihazların da bu formatta geliştirilmesini hedefledi. Yapılan sağlamlık testlerinde çıkarılabilir donanım parçalarına sahip olmasına rağmen geçer not alsa da bu durum mobil cihaz kullanıcılarında yabancılık hissiyatı yarattı.

Yeni bir  teknoloji deneyen ve umduğunu bulamayan LG, modüler telefon stratejisinden vazgeçti ve LG G6’da modüler bir tasarıma yer verilmeyeceği belirtildi.

lg-g6-concept

LG G6 özellikleri nasıl olacak?

Modüler cihaz tercihi LG’ye kayıp olarak döndü ve LG bundan büyük ders almış gibi görünüyor. Her ne kadar tutmasa bile LG G5 beraberinde pek çok yenilik getirmişti. Bu bağlamda LG G6’nın da yenilikçi, gelişmiş ve kullanışlı özellikler sunması önemli bir iddia. LG G6’da günümüz teknolojisinin en yüksek donanımlarının kullanılacağı da güçlü olan iddialar arasında yer alıyor.

LG G6 ne zaman çıkacak? 

Her yıl Dünya Mobil Fuar Kongresi’nde ürünlerinin tanıtımını yapan LG’nin, G6’yı da 2017 Şubatta sunması bekleniyor. Tanıtım tarihinden 1 ay sonra ise tüm dünyada satışa sunulacağı tahmin ediliyor.