LG G6 gelmesi muhtemel teknik özellikleri

0
1299

LG firmasının yeni amiral gemi telefonu olması beklenen LG G6 modelinde beklenen özellikleri sizlere belirtmek istiyoruz. G5 modeli ile uzun süre gündemde kalan ancak bir türlü istediği satış rakamlarına ulaşamayan firmanın 2017 yılında karşımıza çıkartacağı yeni modeli olan LG G6’nin teknik detayları ve basına sızan bilgileri hakkında detayları açıklamak istiyoruz.

İlk olarak açıklamak istediğim detayın bu telefonda radyo özelliğinin sadece Türkiye’de satışa çıkacak olan modelinde bulunmadığını açıklamak istiyorum. Diğer ülkelerde çıkacak olan modellerinde FM özelliği bulunacak.

İşletim sistemi olarak Android 7.0 ile kullanıcıların karşısına çıkacak olan bu telefonun ekran dayanıklılığı Gorilla Glass 5 olarak karşımıza çıkıyor. Firmanın kendi ara yüzü ile çıkarttığı kullanıcı ara yüzün serisi ise LG UX 6.0.

Ekran boyutu konusunda 5.5 inçlik boyut yerine bu sefer ekranını biraz daha geniş ve büyük hale getiren firmanın tercih ettiği boyutu 5.7 inçlik kapasitede karşımıza çıkıyor. Full HD ekran çözünürlüğü ile karşımıza çıkması beklenen bu telefonda çizilmelere ve toza karşı dayanıklı olan ekran dikkat çekiyor.

Yonga seti olarak Snapdragon 821kullanan  G6 modelinin ana işlemcisi ise 2.35 GHZ Kryo kapasitesinde karşımıza çıkıyor. 4 çekirdekli olan işlemcisi ile oldukça hızlı bir amiral gemi olma başarısı gösteren bu telefonun dahili depolama alanı 64 GB boyutlarında karşımıza çıkıyor.

LG G6 modelinde bulunan kamera özelliklerine de baktığımız zaman firma burada kullanıcılarına yine çift arka kamera ile hizmet vermektedir. İlk kamerasında 21 MP çözünürlük kullanacak olan firmanın ikinci kamerasında ise kullandığı kamera 13 MP çözünürlüğe sahip durumda. Ön kamera konusunda oldukça başarılı bir mercek tercih eden firmanın kullandığı 8 MP ile başarılı fotoğraflar çekme şansınız bulunmaktadır.

Diğer haberler;

LG G6 modüler yapı ile mi gelecek?