LG G4 ağır çekimde video kaydı nasıl yapılır? (Slow motion)

10
3935

LG G4, 2015 yılının kamerası en iyi akıllı telefonlarından bir tanesi. LG G4’ün kamerasını kullanarak çok güzel fotoğraf çekimi ve video kaydı yapabileceğiniz gibi slow motion özelliğini kullanarak yavaş çekimde videolar kaydetmeniz mümkün. Yavaş çekimde video kaydı yapma özelliği sayesinde hızlı hareketleri daha net görüntüleyebilir ve videoda daha yavaş işlemesini sağlayabilirsiniz. Peki LG G4’de slow motion nasıl yapılır, yavaş çekimde video kaydını nasıl yapabiliriz? Bu soruların yanıtına ulaşmak için aşağıdaki adımları takip edin;

LG G4’te yavaş çekimde video kaydı nasıl yapılır?

 1. LG G4’ü başlatın.
 2. Kamera uygulamasını açın.
 3. HDR modunu seçin.
 4. Kamera ve video için çözünürlük ayarını yapın.

lg-g4-kamera-ayarlari-2

Şimdi, her ne zaman video çekmeye başlarsak, video otomatik olarak ağır çekimde video kaydı yapmaya başlayacaktır. Seçenekleri kullanarak, Slow motion hızını ayarlayabilirsiniz. Bunlar;

 • x1/2 (slow motion efekti en düşük)
 • x1/4 (orta efekt)
 • x1/8 (en iyi slow motion efekti)

LG-G4-slow-motion-is-hidden-in-settings

LG G4’te kamera hızını x1/8’de kullanmanızı öneriyoruz, çünkü bu ayar ile en iyi slow motion efektlerini yakalayabilirsiniz.

 • lg g4

  Kaydettikten sonra bilgisayara veya instagram facebook gibi sitelere nasıl yükleyeceğiz ? Bilgisayara aktardığımda normal hızda oynatıyor. Lütfen yardım edin

  • Merhaba,

   LG G4’te slow motion video kaydı yani ağır çekimde oynatılır ancak video yüksek FPS’de kaydedilir. Bu yüzden videoyu Facebook, Instagram gibi videolara upload etmeye çalıştığınızda cihazınızda bulunan videonun yüksek FPS değerleri okunarak sunucuya yüklenir ve normal hızda oynatılır. Yine videoyu başka bir cihaza gönderdiğinizde de benzer durumla karşılaşırsınız.

   Bazı kullanıcılar Slow Motion uygulamaları yardımıyla LG G3, G4 cihazlarında kayıtlı olan videoyu yavaş çekimde oynatabildiğini iddia etmekte.

   https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobile.bizo.slowmotion&hl=en

   Bağlantı adresindeki uygulama ile aktarma işlemini gerçekleştirebilir misiniz?

   • LG G4

    Merhaba,
    Vakit ayırıp yorum yazdığınız için teşekkür ederim. Önerdiğiniz programı kurdum işime yaradı teşekkür ederim. Bende bilgisayarıma wondershare video editör adlı programı kurup oradan halletmiştim dün.Aklınızda bulunsun daha kullanışlı oluyor öyle. Size bir kaç sorum daha var yanıtlarsanız çok sevinirim. Benim kamera ayarlarım bu konudaki g4 kamera menüsünden biraz farklı. Aşağıda verdiğim linklerde ekran görüntülerini aldım. İnceeyebilir misiniz ? Ağır çekim özelliği burdaki gibi ayarlar butonunda değil mod bölümünde var.
    E-mail adresim : omerlekesiz16@gmail.com

    http://i.hizliresim.com/XLLzZ0.jpg

    http://i.hizliresim.com/bJJoPG.jpg

    • Ömer Bey,

     Geri dönüş ve tavsiyeniz için teşekkür ediyorum.

     Paylaşmış olduğumuz LG G4 kamera paneli ile sizin yolladığınız görüntü, Avrupa, Amerika, Asya, Ortadoğu ve diğer çeşitli bölgeler için üretilen cihazlar arasında farklılığa bağlanabilir. Bunun yanında işletim sistemi veya arayüz versiyonu farklılık sebebi olabilir.

     • LG G4

      Merhaba,
      Cevapladığınız için Ben teşekkür ederim.
      Peki bölgeler için farklı üretilmesi cihaz kalitesi konusunda bir sıkıntı yaratır mı ? Yani ben telefondan genel anlamda memnunum ama kamera menüsündeki farklılığı görünce insan düşünmeden edemiyor. İthalatçı garantili almıştım ben telefonumu.

     • Lg

      Kardeş merhaba bendede aynı senin gibi bir farklılık var eğer çözümünü bulduysan soyleyebilirmisin ?

     • lg g4

      Merhaba,
      Çözümden kastınız nedir ? Ağır çekim videolarını bilgisayara aktarma işleminden bahsediyorsanız kendi kullandığım yöntemi anlatayım. Wondershare video editör programını indirip kurdum. Telefondan bilgsayara aktardıgım video dosyasını o programda oynatma hızını düşürerek kaydettim ve oldu.

     • Lg

      Çözumden kastım Şu yukarda paylaşılan resim gibi benimde ağır çekim özelliği mod bölümünde ve nasıl yaptıysam ağır çekim kaydedemedim onu sormuştum.

     • lg

      ağor çekim moduna girip video kaydetmeye baslıyorsunuz. sonra videoyu sonlandırp bilgisayarınıza atıyorsunuz. devamında da bir önceki cevabımda yazdıklarımı yapıyorsınız.

 • LG G4

  benim telefonumda kamerada aynı noktada slo-mo modu yok onun yeri boş güncellemeyle ilgili bir şeymibu?