LG G3 Beat özellikleri ve fiyatı

0
1089

LG’nin geçtiğimiz aylarda tanıttığı orta segmentli akıllı telefon, LG G3 Beat, raflardaki yerini aldı. Akıllı telefonum olsun, ucuz olsun diyenler için satışa çıkarılan G3 Beat’in fiyatı açıklandı: 999 Türk Lirası.

Telefon piyasasına göz attığımızda 700 ile 100 lira arası fiyata sahip olan cihazlar orta sınıf olarak nitelendiriliyor. Kılpayı farkla orta sınıf bir cihaz olduğunu hissettiren cihazın özelliklerine baktığımızda 1 GB Ram’e (Bellek) sahip olduğunu ve bünyesinde 1 Ghz hızında çalışan Quad-Core işlemci barındırdığını görüyoruz.

lg-g3-beat

2540 mAh pil gücüyle, kullanıcıları uzun süre idare edecek gibi görünen cihazın 5 inç boyutunda HD IPS ekranı, 1.3 Mp ön ve 8 MP BSI kamerası bulunuyor. Kamerasını çözünürlük değerine bakarak küçümsememek gerekiyor. Çünkü LG G3 Beat’te Otomatik Lazer Odaklama (Fotoğraf titreşimini önleme ve daha canlı resimler çekme) ve Laser Beam teknolojisi bulunuyor. Kameradaki profesyonellik ile fotoğraf bulanıklığı azalıyor ve video çekimindeki titreşim azalıyor. BSI (Back Side Illuminated)

lg-g3-beat-2

Touch Shot özelliği

Telefonda bulunan Touch Shot (Dokun-Çek) özelliğini kullanmak için odaklanmak istediğiniz noktaya ekran üzerinden dokunmak yeterlidir.

lg-g3-beat-touch-shot

LG G3’ün yeni mini versiyonu diyebileceğimiz cihaz Android 4.4.4 KitKat işletim sistemiyle karşımıza çıkacak. LG G3 Beat Siyah, Beyaz ve Uzay Grisi olmak üzere üç farklı renk seçeneği ile satışa çıkarılacak.

 Back Side Illuminated nedir?

Back Side Illuminated teknolojisi sayesinde düşük ışık koşulunda bile yüksek renk kalitesiyle çekim yapabilmek mümkündür.